مجوزها
logo-samandehi

طراحی بسته بندی افغانستان | بسته بندی با کیفیت

  • اشتراک گذاری:
5 فروردین 1400 1184 0 طراحی بسته بندی

برخلاف اکثر کشورها در اقصی نقاط دنیا که خلاقیت و ایده پردازی در تمام صنایع آنها به چشم میخورد، با جستجوی ساده برای مشاهده ی خلاقانه ترین طراحی بسته بندی افغانستان  به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا نخواهید کرد. اینکه چرا نباید در عصری که رقابت در تمام جوانب آن موج میزند، با نتیجه ی مطلوبی برای پیدا کردن خلاقانه ترین طراحی بسته بندی افغانستان دست پیدا کرد جای بسی تامل است و دلایل مختلفی پشت آن پنهان می باشند. در ادامه نگاه بیشتری به این مساله و تاثیر آن بر رونق اقتصادی خواهیم داشت. با ظریف گرافیک همراه باشید.

طراحی بسته بندی افغانستانی

چرا باید به طراحی بسته بندی خلاقانه اهمیت داد؟

مساله ی مهمی که در اینجا وجود دارد این است که چرا خلاقیت در بسته بندی تا این اندازه اهمیت دارد و نبود نتایج مناسب برای پیدا کردن خلاقانه ترین طراحی بسته بندی افغانستان جای تامل و نگرانی دارد. واقعیت این است که ذهن تمام مردم دنیا در هر کشور و شهری که باشند، ناخودآگاه به سمت متفاوت ترین ها جذب میشود و همین تمایز باعث ماندگاری آن در یاد و ذهن شخص می گردد. متخصصان تبلیغات و بازاریابی حرفه ای به این نکته توجه ویژه داشته و از آن برای افزایش فروش یک برند یا کسب و کار استفاده می کنند. با طراحی بسته بندی خلاقانه می توان در قفسه ی فروشگاه ها و بر روی بیلبوردهای خیابان به گونه ای دیگر دیده شد و مشتری بیشتری به سمت محصولات شما جذب میشود و در نتیجه افزایش فروش را به همراه خواهد داشت.

طراحی بسته بندی حرفه ای ظریف گرافیک

اثر خلاقانه ترین طراحی های بسته بندی افغانستان بر اقتصاد

در چند سال اخیر تولیدکنندگان افغانستان این فرصت را پیدا کرده اند تا به بازار جهانی راه پیدا کنند و در کنار فعالان اقتصادی از سایر کشورها در نمایشگاه های بین المللی حضور یابند. اما عدم وجود طراحی بسته بندی خلاقانه و حرفه ای باعث شد تا به نتایج و دستاوردهای مطلوبی در این زمینه دست پیدا نکنند. به عنوان مثال، نمایشگاه بین المللی مواد غذایی گلد فود دبی یکی از همین فرصت ها بود که افغانستان علیرغم داشتن تنوع مطلوب از نظر میوه های خشک و زعفران، بخاطر خالی بودن جای طراحی بسته بندی حرفه ای و مناسب نتوانست به خوبی دیده شود.

قطعا هر اندازه برای طراحی بسته بندی زمان بیشتری اختصاص داده شود، به همان اندازه در جذب مشتری و راه یافتن به بازارهای بین المللی موفق تر عمل خواهد شد. در نهایت خروجی و نتیجه ی آن چیزی جز رونق اقتصادی نخواهد بود. این مساله برای کشور نوپایی مانند افغانستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با کمی توجه به آن براحتی می توان رشد کرد و در رقابت از دیگران پیشی گرفت.

راه های دست یافتن به خلاقیت در طراحی بسته بندی افغانستان

برای اینکه بتوانید لقب خلاقانه ترین طراحی بسته بندی های افغانستان را به محصولات برند و کسب و کارتان اختصاص دهید، باید بتوانید چند راهکار مهم را مدنظر داشته باشید. ازجمله موارد مهم در این زمینه می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

توجه به اصول اولیه طراحی بسته بندی

قبل از اینکه بتوان طراحی بسته بندی خلاقانه را انجام داد، لازم است تا پایه های طراحی را ایجاد و اصول ابتدایی کار را با حساسیت ویژه انجام داد. انتخاب فونت، رنگ، جنس مناسب، طرح و قالبسازی طراحی بسته بندی و تصاویر موجود روی طرح از مهم ترین و اثرگذارترین عوامل ابتدایی در جذب مشتری و نگاه ها به سمت یک محصول در قفسه های فروشگاه می باشد. هر یک از این فاکتورها را باید با در نظر گرفتن فرهنگ،گروه سنی و نوع محصول انتخاب و با داشتن دانش روانشناسی و شناخت روحیات مخاطب نسبت به داشتن بهترین انتخاب ها گام برداشت.

طوفان ذهنی در طراحی بسته بندی خلاقانه

برای اینکه بتوانید در طراحی بسته بندی زعفران به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید و خلاقیت را چاشنی طراحی تان کنید، هیچ وقت استفاده از ایده ها و نظرات دیگران غافل نشوید. هر یک از ما انسان ها ایده ها و خلاقیت هایی در ذهنمان داریم که می توانند با قرار گرفتن در کنار ایده های سایر افراد خروجی بسیار نابی را ایجاد کنند. به قرار دادن ایده های مختلف در کنار هم و ایجاد هم اندیشی اصطلاحا طوفان ذهنی گفته میشود و تاثیر بسیار زیادی در ایجاد خلاقیت خواهد داشت.

چه میشود اگر را فراموش نکنید

تفاوت ذهن های خلاق با دیگران در عطش به آموختن و ایجاد تغییر و آزمون و خطاست و به همین خاطر این دسته از افراد به طور مداوم از خود میپرسند، چه میشود اگر...؟ با هر مرتبه پاسخ دادن به این سوالات می توان یک گام به خلاقیت نزدیک تر شد و قطعا شما را در دست یافتن به موفقیت در طراحی بسته بندی های افغانستان کمک خواهد کرد.

ایده بگیرید اما کپی نه!

بهترین منبع برای یادگیری، دیدن و تجزیه و تحلیل آثار و نمونه کارهای دیگران می باشد. شک نکنید که هر اندازه وقت بیشتری را برای مقایسه و بررسی نمونه کارهای طراحی بسته بندی اختصاص دهید، به همان اندازه و چه بسا بیشتر از آن ذهنتان آماده ی ایده پردازی خواهد شد. نکته ی مهم در اینجا عدم کپی می باشد، چون برای مثال با طراحی بسته بندی زعفران نوعی شناسنامه برای آن محصول و برند تعریف می کنید و وقتی شناسنامه کپی باشد، چطور می توان به یک برند و شعارهای تبلیغاتی و محصولاتش اعتماد کرد.

طراحی، چاپ و بسته بندی زعفران

نمونه های موفق طراحی بسته بندی افغانستان

در بین طراحی های بسته بندی افغانستان اگر بخواهید موفق ترین نمونه ها را شناسایی کنید، قطعا بسته بندی های زعفران در راس قرار خواهند گرفت. برای مثال طراحی بسته بندی کوئین زعفران که توسط تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک انجام شده است، بخاطر استفاده از رنگ، طرح و فونت های مناسب و متناسب با فرهنگ مردم این کشور یکی از موفق ترین طراحی های بسته بندی افغانستان به شمار می روند. با مراجعه به منوی نمونه کارهای طراحی بسته بندی ظریف گرافیک می توانید نمونه های دیگری همچون رویال افغان را مشاهده کنید. اگر شما هم تمایل دارید تا در بازارهای بین المللی به خوبی بدرخشید و محافظ و شناسنامه ی خلاقانه ای را برای محصولاتتان داشته باشید، می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در منوی تماس با ما با تیم ظریف گرافیک تماس بگیرید.

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال