مجوزها

تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری

  • اشتراک گذاری:
5 تیر 1398 2386 0 طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی یکی از بخش های مهم و مؤثر در بازاریابی و معرفی محصولات شرکت ها است که چکیده ای از جزئیات و ویژگی های محصولات تولیدی یا خدمات مورد نظر را در غالب صفحات گرافیکی بیان می کند. در واقع طراحی کاتالوگ برای شرکت های مختلف یکسان نیست و بی شک طراحی کاتالوگ شرکت تولید کننده محصولات غذایی با طراحی کاتالوگ شرکت خدماتی بسیار متفاوت است و همین امر روی تعرفه های طراحی کاتالوگ حرفه ای، أثر گذار است. در ادامه این مطلب، ابتدا به معرفی انواع کاتالوگ و ویژگی های طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری می پردازیم و در انتها راجع به نرخ طراحی کاتالوگ های مختلف صحبت خواهیم کرد.

انواع طراحی کاتالوگ در مشهد

اهمیت طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری

کافی است وارد یک نمایشگاه شوید، مثلا نمایشگاه مواد غذایی، زمانی که با دنیای جذاب و رنگارنگ کاتالوگ های شرکت های مختلف روبرو می شوید، به اهمیت طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری پی خواهید برد. با قدم زدن در میان سالن های مختلف نمایشگاه، کافی است نگاهی به اطراف بیاندازید، کاتالوگ ها برای برخی ها نقش بادبزن دارند و برخی به عنوان اسباب بازی برای ساکت شدن کودشان از آنها استفاده می کنند، البته تعدادی هم داخل سطل های زباله یا روی زمین پیدا می شوند، حال آنکه افرادی را خواهید دید که تعدادی کاتالوگ را از شرکت های خاص جمع آوری کرده اند و روی هر کدام با مقایسه ی محصولات، علامت گذاری می کنند. این شرکت ها با طراحی حرفه ای کاتالوگ، مخاطب را وادار می کنند تا جزئیات مختلف درون کاتالوگ را بررسی کنند و حتی آن را به دیگران پیشنهاد دهند.

بهترین طراحی کاتالوگ حرفه ای و خلاقانه در مشهد

 

کاتالوگ برای مخاطب هدف

یک طراحی کاتالوگ حرفه ای با مخاطب ارتباط برقرار می کند و این ارتباط زمانی میسر می شود که طراحی مخصوص برای مخاطبان هدف باشد. منظور از مخاطب یا بازار هدف، افرادی هستند که محصولات معرفی شده در کاتالوک، مورد نیاز آنها باشد یا اینکه احتمال دارد در آینده مشتری این محصولات شود. به عنوان نمونه، یک  شرکت تولید کننده لوازم آبیاری، تمام کشاورزان و افرادی که باغ و ویلاهای بزرگ دارند و مصرف کننده ی لوازم آبیاری هستند، مخاطب هدف محسوب می شوند، بنابراین با توجه به اینکه کشاورزان اقلیت مخاطب کاتالوگ را تشکیل می دهند، طراحی کاتالوگ حرفه ای باید با در نظر گرفتن برخی ویژگی ها که منجر به ارتباط با کشاورزان می شود، صورت گیرد در غیر این صورت در جذب کشاورز و فروش محصول شکست می خورد.

کاتالوگ برای مخاطب هدف، طراحی می شود و این امر نیازمند جمع آوری اطلاعاتی نظیر میانگین سن مخاطب، شغل و درآمد، درصد نیاز به محصول، میزان سواد و غیره می باشد. در مثال قبلی که مخاطب کشاورزان بودند باید در نظر گرفت که برخی از کشاورزان بی سواد هستند پس باید کاتالوگ به گونه ای طراحی شود که با تصاویر و رنگ های جذاب، ارتباط چشمی قوی با مخاطب ایجاد کند. هرچند این امر برای مشاغل مختلف متفاوت است و باید نیاز سنجی جامعه هدف و محل توزیع کاتالوگ به خوبی صورت گیرد تا بتوان طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری به همراه داشت
 

عکس های واقعی و با کیفیت

کاتالوگ ها ترکیبی از رنگ، متن و تصاویر هستند و قطعاً قبل از اینکه مخاطب متن ها را بخواند، نگاهی به تصاویر می اندازد، بنابراین کاربرد صحیح تصاویر در طراحی کاتالوگ حرفه ای برای جلب مشتری، بسیار اهمیت دارد. در انتخاب تصاویر دقت کنید که عکس ها واقعی باشند، به این معنی که تصاویری که در کاتالوگ استفاده می شود، کپی عکس محصولات سایر شرکت ها نباشد یا برای زیبایی کاتالوگ از عکس های اینترنتی محصولات خارجی استفاده نشود، چرا که کاربرد اینگونه تصاویر نه تنها حرفه ای نیست، بلکه با طراحی کاتالوگ آماتور، باعث ریزش مشتری می شود.

اکثر شرکت هایی که برای طراحی کاتالوگ حرفه ای اقدام می کنند، عکس ها و تصاویر واقعی از محصولات تولیدی را به تیم طراحی کاتالوگ ارائه می دهند، تصاویری که توسط عکاسی حرفه ای از محصولات یا خدمات آنها صورت گرفته. در نظر داشته باشید که عکس ها زمانی بازخورد خوبی دارند که با کیفیت باشند، چراکه در طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری، عکس ها بیانگر شکل و جزئیات ظاهری محصول می باشند و هر چقدر واضح تر باشند، محصول با کیفیت تری را تبلیغ می کنند. 

تعرفه انواع طراحی کاتالوگ

متن های پر محتوا

در کاتالوگ ها برای معرفی کامل محصول، علاوه بر تصویر از متن استفاده می کنند، بنابراین در طراحی کاتالوگ حرفه ای در کنار هر عکس، توضیحاتی گذاشته می شود که به معرفی محصول با ذکر جزئیات می پردازد. بسته به اینکه تبلیغات کاتالوگ در مورد چه نوع کالا یا خدمات و بازار هدفی باشد، بکارگیری فونت و تعداد کلمه ها در متن، تغییر می کنند. در نظر داشته باشید که در طراحی کاتالوگ حرفه ای متن ها باید کم و در عین حال پر محتوا باشند. برای مثال در هر صفحه کاتالوگ، توضیحی در حد یک پاراگراف (بسته به نیاز) کفایت می کند، در حالی که متن های یک صفحه ای حوصله خواننده را سر می برند و مخاطب بدون اینکه چیزی از محتوای تبلیغی بفهمد، کاتالوگ را دور می اندازد.

 جمله بندی هایی که در عین کوتاهی بیشترین اطلاعات را در اختیار مشتری بگذارند، در جذب مشتری و در نتیجه افزایش فروش موفق تر عمل می کنند. توجه داشته باشید در کاتالوگ هایی که مخاطب مردم عادی هستند کاربرد اصطلاحات علمی کمی فهم محتوای کاتالوگ را پیچیده می کند، در صورتی که در کاتالوگ هایی که اکثر مخاطب ها از جوامع علمی هستند، بکاربردن اصطلاحات خارجی و انگلیسی، مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.
 

هم خوانی رنگ ها با محتوای کاتالوگ

در طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری نباید از رنگ آمیزی و نحوه صحیح کاربرد رنگ ها در طراحی کاتالوگ، غافل شد.رنگ ها در واقع پوسته ی کاتالوگ می باشند و هر چقدر آرایش منظم تر و جذاب تری داشته باشند، أثرگذار تر خواهند بود. در انتخاب رنگ کاتالوگ دقت کنید که پس زمینه ای مناسب با تصاویر و محصول انتخاب کنید. برای مثال در کاتالوگ لوازم آبیاری، مثل سیستم های تصفیه آب و کولرهای آبی، استفاده از طیف رنگ های سرد که نزدیک به آبی هستند مناسب می باشد در صورتی که برای تبلیغ خدمات کشاورزی مثل عرضه کود و سم، ترکیب رنگ های گرم و سبز مزرعه، برای معرفی و تبلیغ محصول ارتباط بهتری با مخاطب برقرار می کند.

طراحی حرفه ای کاتالوگ و خلاقانه

ویژگی های کاتالوگ مخصوص بازاریابی در طراحی کاتالوگ حرفه ای

کار اصلی کاتالوگ هایی که به منظور بازاریابی طراحی می شوند، جذب مشتری و پیدا کردن بازار فروش است. این کاتالوگ ها به عنوان یکی از ابزار های مهم فروش، باید به گونه ای محصول یا خدمات را تبلیغ کنند که در مخاطب تصمیم به خرید ایجاد کنند، این در حالی است که حتی مخاطب قصد خرید هم ندارد اما با طراحی جذاب کاتالوگ، مشتری می شود. زمانی که قصد دارید طیف گسترده ای از خدمات یا محصولات خود را در عرض چند لحظه به مشتری معرفی کنید، کاتالوگ بازاریابی بکارتان می آید. در این نوع کاتالوگ در صفحه ی اول توضیح مختصری راجع به اهداف شرکت و محصولات تولیدی داده می شود و سپس در صفحات دیگر به معرفی انواع مختلف محصولات، با تصاویر(گویا و نسبتا درشت) و ذکر جزئیات می پردازد. در این کاتالوگ هیچگونه متن پیچیده یا حشو بکاربرده نمی شود و تنها سرتیترها، لیست مشخصات محصول، نمودارها و تصاویر قابل رؤیت می باشد، به همین دلیل در کاتالوگ بازاریابی از عکس های بزرگ و با کیفیت استفاده می شود تا در کمترین زمان، مخاطب را با نوع محصول، لوگو و بسته بندی های موجود، آشنا کند.

اصول طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری، در کاتالوگ های بازاریابی:

  1. توضیح مختصر از محصول یا خدمات تبلیغی

  2. شناسایی مخاطب هدف

  3. کاربرد عکس های رئال، واقعی و باکیفیت

  4. برجسته سازی المان هایی که باعث وجه تمایز با سایر رقیبان می شود

  5. اشاره به راههای ارتباطی مختلف نظیر شماره تلفن و ایمیل، جهت سفارش محصول
     

ویژگی های کاتالوگ مخصوص پخش و توزیع در طراحی کاتالوگ حرفه ای

ویژگی بارز کاتالوگ های پخش و توزیع این است که این کاتالوگ ها بدون خواست مخاطب پخش و توزیع می شوند. در واقع افراد نمی دانند که قرار است با همچنین کاتالوگی روبرو شوند و با دریافت آن تا زمانی که محتویات داخلش را بررسی نکنند، نمی دانند کاتالوگ در مورد چه چیزی تبلیغ می کند، حتی ممکن است مخاطب با محتویات داخل کاتالوگ بی ارتباط باشد و آن را دور بیاندازد، بنابراین طراحی کاتالوگ حرفه ای باید به گونه ای باشد که بتواند حداقل برای چند لحظه توجه مخاطب را به خود جلب کند. از آنجایی که مخاطبان وقت زیادی برای مطالعه ی کاتالوگ های توزیعی نمی گذارند، در طراحی آن باید از حداقل متن و بیشتر روی تصاویر جذاب و سرگرم کننده مانور دهد تا مخاطب را جذب کند. برای مثال کاتالوگ های تک صفحه ای(که در ایران از ان بعنوان تراکت یاد میشود!) کسب و کارهای مختلف نظیر رستوران که در یک صفحه، منو غذاها را همراه با قیمت و شماره تماس، توزیع می کند.
 

ویژگی های کاتالوگ پرزنت در طراحی کاتالوگ حرفه ای

این نوع کاتالوگ ها یکی از اختصاصی ترین طراحی های کاتالوگ را دربرمی گیرند که بیشتر مخصوص معرفی محصول یا خدمات در جلسات با مدیران و مشتری های خاص کاربرد دارد. اگر به کاتالوگ های مخصوص پرزنت نگاهی بیاندازید، متوجه  کیفیت بالای کاتالوگ و محتوای خاص آن می شوید که طبعاً تعرفه طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای و فوری را افزایش می دهد. در این کاتالوگ، از صفحات و تصاویر براق تر و با کیفیت تری استفاده می شود یا از ابزارهایی در چاپ مانند طلاکوب کاری، برجسته سازی  و.. استفاده می شود که جلوه ی کار را بیشتر نشان می دهد، همچنین طراحی این نوع کاتالوگ به گونه ای است که مستقیم و بدون حاشیه، به معرفی انواع محصولات یک برند، با چند زبان رایج می پردازد تا مخاطبان بین المللی، بتوانند با کاتالوگ ارتباط برقرار کنند.
 

ویژگی های کاتالوگ نمایشگاه های تخصصی در طراحی کاتالوگ حرفه ای

این نوع طراحی  کاتالوگ ها همانطور که از اسمش پیداست، تخصصی هستند و در یک کاتالوگ چند صفحه ای، چکیده ای از تمام ویژگی ها و خدمات مورد نظر را با سایز کوچک تر شرح می دهند، به طوری که مخاطب با یکبار مرور این کاتالوگ، سؤالی در ذهنش باقی نماند و به تمام کلیات خدمات مجموعه، آگاهی پیدا کند. این کاتالوگ ها مخصوص نمایشگاه های تخصصی تهیه می شوند که اغلب بازدیدکنندگان، مخاطب هدف و مشتری احتمالی محسوب می شوند، بنابراین طراحی کاتالوگ نمایشگاهی با توضیحات جامع تر، به مخاطب این امکان را می دهد که با مقایسه و بررسی کامل خدمات تخصصی مورد نظر با سایر شرکت ها، بهترین انتخاب را داشته باشد.
 

ویژگی های کاتالوگ یادآورنده در طراحی کاتالوگ حرفه ای

کاتالوگ یادآورنده یکی دیگر از ابزارهای فروش می باشند که با کمترین هزینه، یادآور خدمات و برند شرکت تجاری یا خدماتی مورد نظر می شوند. کسی که قرار است به عنوان مشتری با شرکت های مختلف دیدار کند، با کلی جزئیات و تنوع محصولات و غیره روبرو می شود که همراه داشتن کاتالوگ های یادآوری و مطالعه ی توضیحات و محتوای تبلیغاتی آن، باعث می شود تا شرکت های مختلف و خدماتشان در ذهن بمانند و فراموش نشوند. در کاتالوگ های یادآوری معمولا از کاغذهای خیلی گران استفاده نمی شود، چراکه این کاتالوگ ها در تیراژ بالا و برای مخاطبان بیشتری تولید می شود تا یادآور شرکت و خدمات مجموعه باشد. از کاتالوگ های یادآوری در ایستگاه های اتوبوس، فرودگاه ها، بیمارستان ها و مکان های پر رفت و آمد استفاده می شود تا افرادی که وقت دارند، زمان را با خواندن این کاتالوگ ها سپری کنند.
 

تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری در انواع مختلف کاتالوگ

حال که با طراحی کاتالوگ حرفه ای و انواع مختلف کاتالوگ آشنا شدیم، بهتر است در مورد تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری صحبت کنیم. کاربری های مختلف کاتالوگ، نشان می دهد که کاتالوگ ها ابعاد و سایزهای مختلفی دارند که بر گرفته از تصاویر و المان های مختلف، محصول خاصی را تبلیغ می کنند. آنچه هزینه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری را تحت تأثیر قرار می دهد، معیارهایی است که برای طرح نهایی کاتالوگ اعمال می شود.

تعرفه انواع طراحی کاتالوگ حرفه ای

عوامل مؤثر در نرخ طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری

سایز کاغذ و تعداد صفحات کاتالوگ

سایز کاغذ و تعداد صفحات، اولین معیاری است که برای طراحی کاتالوگ در نظر گرفته می شود، به هر حال تعرفه طراحی کاتالوگ در ابعاد A4 و A5 ، خشتی و غیره با هم فرق دارد، بویژه اگر در تعداد صفحات بیشتر یکی باشد. کاتالوگ هایی که یک برگ دارند را لت می گویند و بسته به اینکه کاتالوگ مورد نظرتان یک لت، دو لت( با یک خط وسط) یا سه لت (با دو خط وسط) باشد، نرخ ها تغییر می کنند.
 

جنس صفحات کاتالوگ

جنس جلد کاتالوگ و صفحات داخلی بیشترین أثر را در تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری دارد، طبعا بکارگیری کاغذ گلاسه براق یا مات، از میان انواع کاغذهای چاپ، کاتالوگ ها را جذاب تر می کند، اما آنچه باعث فرق قیمت کاغذهای گلاسه می شود، میزان گراماژ کاغذ می باشد که در کاغذ گلاسه بین 90-300 گرم  تولید می شود. مثلا در کاغذ گلاسه  90گرم؛ در یک متر مربع کاغذ، 90 گرم گلاسه وجود دارد که طبعاً با افزایش گراماژ میزان گلاسه ی موجود و در نتیجه قیمت کاغذ، افزایش میابد.
      

سلفون روی جلد کاتالوگ

روکش سلفون رو جلدهای کاتالوگ باعث افزایش ماندگاری می شود، در نتیجه برای کاتالوگ های بازاریابی و کاتالوگ های مخصوص پرزنت که مدت زمان بیشتر استفاده می شوند کاربرد دارد. استفاده از روکش های سلفونی تعرفه چاپ کاتالوگ حرفه ای و فوری را افزایش می دهد، بنابراین می توانید برای کاهش هزینه تنها یک روی جلد را سلفون کشی کنید و صفحات داخلی را بدون سلفون بگذارید، هرچند سلفون کشی تمام صفحات، کاتالوگ شکیل تری را ایجاد می کند.
 

برجسته سازی روی جلد کاتالوگ

برجسته سازی روی جلد، تنها برای نمایش بیشتر یک عنوان یا عبارت مثل لوگو یا نام برند روی جلد کاتالوگ، بروشور و کارت ویزیت ها انجام می شود که علاوه بر زیبایی بیشتر، موجب جلب توجه مشتری می شود. شاید در نگاه اول با برجسته سازی کاتالوگ، تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای افزایش یابد، اما برای کسانی که تبلیغات هدفمند را دنبال می کنند، نوعی نه تنها هزینه ی اضافی نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.
 

طراحی کاتالوگ حرفه ای و خلاقانه در مشهد

تأثیر سبک طراحی  در تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری

طراحی صفحات داخلی کاتالوگ به سبک صفحه آرایی

طراحی صفحات کاتالوگ به سبک صفحه آرایی، شامل خلق تبلیغات بصری  در کاتالوگ می باشد که با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته طراحی میسر می شود. اینجا حرفه ای بودن تیم طراحی کاتالوگ مطرح می شود، چراکه یک صفحه آرایی خوب با ظاهر بصری جذاب، بدون استفاده از بازاریابان حرفه ای، شروع به تبلیغ می کند.
 

طراحی صفحات داخلی کاتالوگ به سبک ترکیبی

طراحان حرفه ای کاتالوگ، با علم بر هنرهای تجسمی، کاتالوگ هایی به سبک ترکیب بندی متقارن و نامتقارن طراحی می کنند که از این طریق به نوشته ها و تصاویر کاتالوگ نظم می دهند. چیدمان محتویات کاتالوگ های به سبک ترکیب بندی متقارن، طراحی می شوند، صفحاتی یک شکل و متقارن را ایجاد می کنند که در نوع نامتقارن چنین نظمی کمتر به چشم می آید.
 

طراحی صفحات داخلی کاتالوگ به سبک ژورنالی

در کاتالوگ های ژورنالی، ایده ها و خلاقیت بیشتری صرف طراحی می شود، چرا که این کاتالوگ باید بگونه ای طراحی شود که با حفظ یکپارچگی و موضوع یکسان در کاتالوگ، هر صفحه جداگانه و منحصربه فرد طراحی شود، به گونه ای که مخاطب در هر صفحه، منتظر تصاویر و محتویات جدیدتری باشد.
 

بهترین طراحی کاتالوگ حرفه ای

تعرفه طراحی کاتالوگ حرفه ای و فوری در ظریف گرافیک

تیم طراحی ظریف گرافیک، با سال ها تجربه و همراهی طراحان حرفه ای و زبده، این افتخار را داشته که با شرکت های معتبر تجاری، بازرگانی و سایر کسب و کارها در زمینه ی طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی لوگو، طراحی و چاپ بسته بندی، طراحی و چاپ بروشور، طراحی سایت و غیره، همکاری داشته باشد. طراحی کاتالوگ حرفه ای ظریف گرافیک با مناسب ترین نرخ، شما را در راستای هدف مند سازی تبلیغاتتان یاری می کند، هر چند نمیتوان با توجه به نرخ ارز و مشخص نبودن نوع سفارش در این مقاله از تعرفه طراحی کاتالوگ صحبت کرد ولی میتوان برای بررسی کارشناسانه و هدفمند نوع طراحی و چاپ با کارشناسان ما در ظریف گرافیک تماس بگیرید تا هم نرخ دقیق چاپ و طراحی برایتان روشن گردد و هم نحوه طراحی و خروجی کار برایتان آشکار شود.

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال