طراحی بسته بندی زعفران: مواردی که باید بدانید + نمونه کار

اینکه ایران زعفران باکیفیتی دارد برای همه آشکار است اما آیا میدانستید که بیش از 90 درصد زعفران کل جهان در ایران تامین میشود؟
اما متاسفانه بیشتر این زعفران به طور فله‌ای و با قیمت پایین صادر شده و در آنجا به واسطه‌ها فروخته میشود تا اینبار با یک بسته بندی همه جانبه، به صورت جزئی وارده بازار و به مصرف کننده عرضه شود.

طراحی بسته بندی زعفران زفران سوئیس

با این وجود بسته بندی زعفران و بخصوص طراحی آن در ایران معمولا به طور حرفه‌ای و تخصصی انجام نشده و پتانسیل بالای این بازار اکثرا نادیده گرفته میشود. اما علاوه بر قوانین و اصول طراحی، تخصص هایی نظیر آشنایی به کاغذها و جنس های مختلف چاپ، آشنایی به اصول برش و کاتهای چاپی، آشنایی به رنگها و خروجی چاپ و البته طراحی بسته بندی آن چالش هایی است که برد یا باخت شما را در این بازار تعیین میکند. در این مقاله قصد داریم شما را با اصول طراحی تخصصی بسته بندی زعفران برای برند خودتان آشنا کنیم.

از آنجایی که منبع شماره یک زعفران جهان، ایران می باشد؛ باید روی این محصول با ارزشی در سطح بین المللی، تمرکز ویژه ای داشت و سرمایه گذاری های صحیحی را انجام داد تا محصولات ما در کشورهای دیگر بسته بندی نشوند و به خودمان فروخته شوند.

شیک ترین پک ظروف زعفران

استفاده از رنگ های زعفران در طراحی بسته بندی زعفران

زعفران محصولی با ارزشی است که نیاز به طراحی و بسته بندی فاخر و با ارزش دارد، در بسته بندی زعفران شما باید از رنگ‌هایی استتفاده کرد که توجه مخاطب را به خوبی جلب کرده و بدون لحظه ای مکث از محصول و هویت آن با خبر شوند. در طراحی شما باید از رنگهای زعفران استفاده شده باشد تا به فروش بیشتر محصول کمک بزرگی کرده باشد. حتی اگر هم فروشی در همان لحظه انجام نشد، استفاده از رنگ‌های درست باعث میشود که در ذهن مخاطب نام شما حک شود.

بسته بندی زعفرون لوکس

در نظر گرفتن اصول نگهداری و حمل بسته بندی زعفران

با اینکه همه از یک بسته بندی لاکچری زعفران استقبال میکنند، نباید فراموش کرد که ایجاد بسته بندی و جعبه هایی که باعث کاهش هزینه ها، نگهداری و جابجایی با کمترین فضا شوند. هدف اصلی این است که با حداکثر مینیمالیستی ببشترین اثر را گذاشته و به بهترین نتایج برسیم.

طراحی-بسته-بندی-زعفران-باغچاچی-در-ظریف-گرافیک

 طراحی الگو های صحیح و لازم برای رسیدن به یک خروجی مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است، شما باید در فاصله گذاری های طراحی از لبه های کار و اندازی گیری خطوط برش و خطوط نیم برش دقت زیادی به خرج دهید تا خروجی کار بسیار با کیفیت و دقیق باشد. از آنجایی که بعد از چاپ نمیتوان اصلاحی بر روی کار اعمال کرد، شما با یک اشتباه ممکن از چندین میلیون تومان خسارت بخورید.

 

نکته دیگری که حائز اهمیت است، کاهش هزینه های تولیدکننده با استفاده از طرح های دقیق بسته بندی است، تا بتوانند از یک طراحی بسته بندی برای چند محصول استفاده کنند، این مهم برای افرادی که در این زمینه فعالیت دارند گاها بسیار ضروریست (بعلت تغییرات در بسته بندی و عدم فضا و امکانات کافی و کاهش هزینه ها).

طراحی بسته بندی زعفران کرکوم ایتالیا

تصویر محصول بر روی جعبه و بسته بندی قرار گیرد

حتما بر روی محصول تصویری از محصول موجود داخل طراحی بسته بندی زعفران را قرار دهید ، از آنجایی که زعفران انواع مختلفی دارد، تصویر روی بسته بندی زعفران کمک زیادی به مخاطبین شما خواهد کرد تا بتوانند با آشنایی کامل محصول را خریداری کنند و نوع محصول را بشناسند.

جعبه مقوایی برای بسته بندی زعفران

رنگ بندی مناسب و آشنایی با اصول رنگ در چاپ بسته بندی زعفران

همه دنیا زعفران را با رنگ قرمز میشناسند اما هر رنگ قرمزی سمبل زعفران نیست، طراح شما باید به رنگ بندی دقیق چاپ آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند رنگ طراحی بسته بندی زعفران را مطابق آنچه در صفحه نمایش به شما نشان میدهد، خروجی بگیرد هر چند کمی تغییر رنگ خروجی چاپ شاید به نظر اهمیت زیادی نداشته باشد اما وقتی سخن از کاری لوکس، شکیل و حرفه ای می شود، تمامی مراحل کار از صفر تا صد باید با دقت بسیار و مطابق خواسته مان باشد.

زیباترین ظروف مقوایی بسته بندی زعفران

طراحی فاخر متناسب با محصولی فاخر چون زعفران

اصولا هر صنف و هر شغلی برای طراحی نیاز به طراح و یا سفارش گیرنده ای دارد که تجربه کافی برای طراحی بسته بندی یا هر سفارش دیگری را داشته باشد.

ما در تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک با شرکت های بسته بندی زعفران بسیاری همکاری طولانی مدتی داشته ایم و افتخار همراهی و طراحی بسته بندی محصولات آنها را بعهده داشته ایم. از آنجایی که در منبع زعفران جهان زندگی میکنیم ، همیشه تاکید بر این داشته ایم که طراحی بسته بندی زعفران باید در شان این محصول و مردمان ایران باشد تا تولید کنندگان و شرکتهای بسته بندی زعفران بتوانند در تمام دنیا آن را صادر و عرضه کنند.

شما میتوانید نمونه کارهای طراحی بسته بندی زعفران و نمونه کارهای بسته بندی دیگر محصولات غذایی ما را در بخش نمونه کارهای طراحی بسته بندی مشاهده نمایید.

7084 بازدید | نوشته شده در 30 فروردین 00
توسط تیم ظریف گرافیک |

تگ ها : طراحی بسته بندی زعفران طراحی بسته بندی صادراتی بسته بندی لاکچری ظروف زعفران
نظرات
شعیب محمدی ( یکشنبه 27 بهمن )
Slm.matlab besyar awli bod
Sims rahimi ( یکشنبه 27 بهمن )
بسته بندی های زعفرانتون خیلی خاص هست ان شالله موفق باشید
ایرج توانا ( یکشنبه 27 بهمن )
متنتون بسیار آموزنده س و من به شخصه استفاده کردم خداقوت
ثبت نظر
CAPTCHA