مجوزها

طراحی لوگو فلوپستال (مرکز چاپ روی گل)

  • اشتراک گذاری:
20 شهریور 1400 700 0

آیا می دانید فلوپستال چیست؟ گل در زبان انگلیسی (Flower) می باشد که آن را به اختصار در آورده و در عبارت کارت پستال به جای کلمه کارت جایگزین کرده اند، بنابراین زمانی که مدیریت فلوپستال برای طراحی لوگو و برند سازی این حرفه به تیم طراحی لوگو ظریف گرافیک مراجعه کرد، خوب می دانستیم که قرار است یک نشان تجاری برای معرفی مرکز طراحی و چاپ روی گل طراحی کنیم.

خلاقیت در طراحی لوگو فلوپستال

مدیریت فلوپستال طرحی می خواست که ظرافت، زیبایی و جذابیت گل را در غالب لوگو فلوپستال به تصویر بکشیم. بررسی های زیادی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که بهتر است شمایلی از گل را طراحی کنیم بگونه ای که برند فلوپستال را تبلیغ کند. به همین منظور ایده هایمان را روی کاغد آوردیم و طرح های مختلفی را  بررسی کردیم، در این میان طرحی که از اختصار نام فلوپستال به زبان انگلیسی استفاده کرده بود جذاب تر به نظر می آمد.

ایده ای در ذهنمان خطور کرد و تمرکز را روی طراحی اختصار نام فلوپستال(F,P)قرار دادیم. بعد از کلی تغییرات لوگوی فلوپستال را بگونه ای طراحی کردیم که حروف(F,P)شمایل زیبایی از گلبرگ های گل را به نمایش بگذارند، بگونه ای که در مرکز آن انحنا و پیچش دایره وار حرف(P)تصویری از غنچه مرکزی گل را تداعی می کند. سپس نام فارسی فلوپستال را به روش لوگو تایپ با فونت خوانا و واضح در زیر نماد تصویری گل طراحی کردیم تا در یک نگاه هویت تصویر را معرفی کند، هر چند که هدفمان از طراحی لوگو فلوپستال این بود که در صورت حدف نام، تصویر گل به تنهایی برند فلوپستال را تبلیغ کند.

رنگ آمیزی هوشمندانه در طراحی لوگو فلوپستال

بعد از اتمام طراحی لوگو فلوپستال نوبت به رنگ آمیزی برای جذب مخاطب و ارتباط با مشتری رسید. با در نظر گرفتن اینکه رنگ های جیغ  مثل قرمز زیاد در به تصویر کشیدن گل استفاده می شوند، بهتر دانستیم تا از رنگی ملایم تر و لطیف تر برای نشان دادن ظرافت طراحی روی گل استفاده کنیم و رنگ صورتی انتخاب مناسبی بود که علاوه بر جذابیت، حساسیت حرفه طراحی و چاپ رو گل را نشان می دهد.

طراحی لوگو تشریفات و گلفروشی

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288