مجوزها
logo-samandehi

کدوم برندهای معروف، ارزون ترین و گرون ترین لوگو رو دارن

  • اشتراک گذاری:
18 آبان 1396 1772 0 طراحی لوگو

روزای اول که یه کار رو شروع می کنین، اصلا نمی دونین که در آینده به کجا میرسین و چقد توی اون کار قراره موفق بشین. خیلی از برندهای معروف، که امروز در تمام دنیا کاملا شناخته شده هستن، دقیقا همین شرایط رو داشتن. برای مثال، روزی که استیو جابز، کارش رو از اتاق زیر زمین خونشون شروع کرد، نمی دونست یه روزی صاحب یکی از معروف ترین برندهای دنیا میشه. خب این طبیعیه که اول راه، خیلیا انتخاب لوگو و هزینه کردن برای اونو جدی نمیگیرن، چون نمی دونن به کجا می خوان برسن. گاهی اوقات هم برندهایی رو می بینیم که از همون ابتدا، توجه زیادی به طراحی لوگو داشتن و هزینه ی خیلی زیادی در این زمینه کردن. تمام حرفمون اینه، هزینه و قیمت طراحی لوگو، خیلی با موفقیت برند ارتباط نداره. گاهی یه لوگوی بسیار عالی، با قیمت کم طراحی میشه و گاهی برعکس، مهم طراحی اصولی لوگو هست. در این مطلب میخوایم نگاهی به گرون ترین و ارزون ترین لوگوی برندهای معروف بندازیم. پس با ظریف گرافیک همراه باشین.

کدوم برندهای معروف، ارزون ترین لوگو رو دارن

کوکا کولا

به جرات میشه گفت، یکی از بهترین و معروف ترین لوگوهای دنیا، لوگوی کوکا کولاست. طراحی این لوگو کاملا حرفه ای انجام شده و همین باعث شده، بعد از گذشت تقریبا 130 سال، هنوز طرح اصلی خودش رو حفظ کنه. اما جالبه بدونین، قیمت طراحی لوگوی کوکا کولا، صفر دلار بوده.

لوگو کوکا کولا

گوگل

در دنیای امروز دیگه کسی نیست که با اینترنت آشنا باشه و گوگل رو نشناسه. به عبارتی میشه گفت، اینترنت بدون گوگل بی معناست. حالا ازتون یه سوال می پرسیم، اولین چیزی که بعد از شنیدن نام گوگل میاد توی ذهنتون چیه؟ اکثرا جوابشون لوگوی بسیار معروف این شرکت هست. یکی از مدیران شرکت گوگل، خودش کار طراحی لوگوی این برند رو انجام داد و هیچ هزینه ای در این زمینه پرداخت نکردن.

لوگو گوگل

مایکروسافت

پنجره ی چهار رنگ معروف مایکروسافت، با گذشت سال ها، اندکی تغییر داشته و پایه ی طرح اصلی لوگو، دست نخورده مونده. در تمام دنیا، مایکروسافت رو با همین پنجره میشناسن. مایکروسافت در سال 2012، تصمیم به بروز کردن لوگو گرفت و جالبه که هیچ هزینه ای برای این تغییر و بروزرسانی پرداخت نکرد.

لوگو مایکروسافت

توییتر

شما هم در شبکه های اجتماعی فعالیت دارین؟ چقد با توییتر آشنا هستین؟ حتما از محبوبیت این شبکه ی اجتماعی مطلع هستین. اما جالبه بدونین، توییتر با پرداخت 15 دلار، از سایت Istock photo، لوگوی بسیار محبوبش رو خریداری کرد.

توییتر

نایک

نایک یکی از برندهای بسیار معروف و قدیمی هست که در سال 1971، شروع به فعالیت کرد. در همون اوایل شروع فعالیت این برند، کارولین دیویدسون، با دریافت 35 دلار، لوگوی فعلی نایک رو طراحی کرد.

لوگوی نایک

کدوم برندهای معروف، گرون ترین لوگو رو دارن

المپیک 2012

یکی از عجیب ترین و البته درهم برهم ترین لوگوهای معروف، لوگوی المپیک 2012 لندن هست. نکته ی خیلی جالب در این لوگو، قیمت بسیار بالا اون بود. شرکت wolf olins، برای این طراحی، 625 دلار دریافت کرد.

لوگوی المپیک 2012 لندن

پپسی

گاهی برخی از برندها تصمیم به تغییر دادن و بروز رسانی  لوگو می گیرن. سال 2008، یکی از برندهای بسیار معروف که لوگوی خودش رو تغییر داد، شرکت پپسی بود. هر چند انتقادات بسیار زیادی به این طراحی جدید وارد شد، اما جالب این بود که شرکت پپسی برای این تغییر لوگو، یک میلیون دلار پرداخت کرد.

لوگو پپسی

بریتیش پترولیوم

گاهی برخی از برندها هزینه های بسیار زیادی برای تغییر لوگو پرداخت میکنن که این کارشون، کاملا خبرساز میشه. برای مثال، پرداخت هزینه ی 211 میلیون دلاری شرکت بریتیش پترولیوم، برای طراحی لوگو در سال 2000، یکی از خبرهای داغ سال بود.

لوگوی بریتیش پترولیوم

سیمانتک

اگه در زمینه ی کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری فعالیت داشته باشین، نام شرکت سیمانتک رو شنیدین. اما در کنار معروف بودن این برند، طراحی مجدد لوگو و پرداخت هزینه ی  128000000 دلاری، به شهرت اون کمک زیادی کرد.

لوگوی سیمانتک

مواردی که در بالا بیان شدن، گوشه ای از این اتفاقات جالب در طراحی گرافیک هستن. اما نکته ای که در اینجا میشه بهش اشاره کرد، اینه که در کنار قیمت معقول طراحی لوگو، طراحی اصولی و درست، از اهمیت بسیار بالایی برخورداره. گاهی نوع طراحی لوگو، ارزش پرداخت هزینه ی زیاد رو داره و گاهی هم نه. ما در ظریف گرافیک، در کنار طراحی با قیمت ایده آل و معقول، خروجی مطلوب کار رو مدنظر داریم و همین دلیل موفقیت ما هست. کارهای طراحی لوگو، رو می تونین از بخش نمونه کارهای سایت مشاهده کنین.

 

 

 

 

 

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال