مجوزها
logo-samandehi

بررسی روند تغییر در طراحی لوگو پپسی

  • اشتراک گذاری:
29 فروردین 1400 3212 0 طراحی لوگو

پپسی یکی از شناخته شده ترین برندها در زمینه ی نوشیدنی هست که در تمام دنیا طرفدارای خاص خودش رو داره. وقتی اسم پپسی میاد، اغلب افراد طراحی لوگوی منحصر به فرد این برند میاد توی ذهنشون و یجورایی پپسی از این لوگو جداناپذیره و به جرات میشه گفت طراحی لوگوی پپسی تاثیر زیادی در محبوبیت این برند داشته. در این مطلب قصد داریم روند تغییرات لوگوی پپسی رو بررسی کنیم. پس با ظریف گرافیک همراه باشین.

لوگو پپسی ظریف گرافیک

طراحی لوگو پپسی یکی از جذاب ترین و در عین حال ساده ترین طراحی لوگو به شمار میاد و حسابی توجه همه رو به سمت این نوشیدنی جلب کرده. دلیل این محبوبیت و موفق بودن طراحی لوگو، انتخاب درست رنگ، فونت و المان ها در طراحی لوگو هست که خروجی کار طراحی لوگو، کاملا با نوع فعالیت برند مرتبط هست. مسلما طراحی لوگوی پپسی از روز اول چیزی که امروز شاهدش هستیم نبوده و با گذر زمان تغییراتی داشته که در ادامه نگاهی به این تغییرات میندازیم:

طراحی لوگو پپسی 1940-1898

طراحی لوگوی پپسی در سال 1989 رقابت زیادی با طراحی لوگو کوکا کولا داشت و هر دو در این دوره به رنگ قرمز بودن. در طراحی لوگو پپسی در این بازه ی زمانی، همین طور که در تصویر مشاهده می کنین از فونت های خاصی برای تایپوگرافی نام برند استفاده شده و در هر دوره تغییراتی در نوع نوشتار ایجاد شده. در نهایت سال 1940 از کادر مستطیلی برای لوگو استفاده شد که نام پپسی همراه با المان های خاص دیگه، که بخشی از طراحی لوگو بودن در وسط طرح و به شکل دایره قرار گرفتن. رنگ قرمز و سفید به کار رفته در این طرح، نشان دهنده ی حمایت از تلاش های آمریکا در جنگ جهانی دوم بود.  

اشتباه طراحی لوگو پپسی

طراحی لوگوی پپسی در دهه ی1960

در دهه ی 1960 طراحی لوگوی برند پپسی دستخوش تغییراتی قرار گرفت و دایره ی اطراف طرح لوگوی قبلی، با طرحی مشابه با در بطری جایگزین شد. در سال 1960 کمپانی پپسی تصمیم گرفت کلمه ی cola رو از لوگوی قبلی حذف کنه

لوگوی نوشابه های پپسی و کوکاکولا

طراحی لوگوی پپسی در دهه ی 1970

دهه ی1970 اکثر جوامع در تمام دنیا دستخوش تغییرات اساسی شدن و این تغییرات در طراحی لوگوی پپسی هم کاملا مشهود بود. به طوریکه در سال 1973 تصمیم گرافیست های معروف جهان بر این شد تا از طراحی مینیمال برای طراحی لوگوی جدید پپسی استفاده کنن.  در این طراحی از رنگ سفید برای رنگ زمینه استفاده کردن و به جذابیت طرح کمک زیادی شد.

تاریخچه لوگو پپسی

طراحی لوگوی پپسی به مناسبت جشن تولد 100 سالگی پپسی

در سال 1991 طراحی لوگوی پپسی با کوچیک شدن دایره ی طرح و قرار دادن اون در گوشه ی پایین و سمت راست تغییر شکل داد. یکی دیگه از تغییرات ایجاد شده در طراحی لوگوی جدید پپسی، استفاده از حروف بزرگ برای نام برند بود. همون طور که مشاهده می کنین، در این طراحی لوگو باز هم رنگ آبی و قرمز با هم در تقابل هستن و رنگ سفید دوباره به عنوان رنگ پس زمینه استفاده شد. سال 1998، شرکت پپسی دوباره به مناسبت جشن تولد 100 سالگی این برند، تغییراتی رو در طراحی لوگو اعمال کرد. در این طراحی ، نام پپسی از دایره خارج شد و به نوعی طراحی سه بعدی به شمار می اومد.

طراحی لوگو حرفه ای - لوگو پپسی

طراحی لوگوی فعلی پپسی

طراحی لوگوی فعلی پپسی به گونه ای انجام شده که شبیه به لبخند به نظر میرسه. در طراحی لوگوی فعلی پپسی رنگ های قبلی، فونت، اشکال به گونه ای کاملا منحصر به فرد با هم ترکیب شدن و شکل کروی طراحی لوگو، تقریبا وارونه شده. از سال 1998 که برند پپسی برای اولین بار پا به عرصه ی رقابت گذاشت، در سراسر جهان تکنولوژی تغییرات زیادی داشت، اما طراحان گرافیک، طراحی لوگوی این برند را زیاد تحت تاثیر تغییرات تکنولوژی قرار ندادن. طراحی لوگو پپسی در تمام این سالها به گونه ای تغییر کرد که کاملا مورد رضایت مشتریان قرار بگیره، نه اینکه جذابیت قبل رو از دست بده.

روند تغییر طراحی لوگوی پپسی

همون طور که قبلا هم اشاره کردیم، بازسازی لوگو نیاز به دانش و شناخت کافی داره و نباید یه شبه تصمیم به تغییر طراحی لوگو گرفت. به جرات میشه گفت تغییر و طراحی مجدد لوگو، سخت تر از طراحی لوگو از پایه هست و باید دانش کافی در این زمینه بدست بیارین و نتیجه ی کار براتون رضایت بخش خواهد بود. از جمله خدمات ارائه شده توسط ظریف گرافیک، طراحی لوگو هست. نمونه کارهای طراحی لوگو ظریف گرافیک رو می تونین در بخش نمونه کارهای سایت مشاهده کنین

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال