مجوزها

40 لوگو خلاقانه برای ایده گرفتن + نمونه لوگو 1402

 • اشتراک گذاری:
20 شهریور 1400 13999 0 طراحی لوگو
آنچه در این مطلب می خوانید:

طراحی لوگو اولین گام در شروع یک تجارت به شمار می رود که مردم با دیدن آن متوجه کسب و کار شما می شوند. لوگو، اگر به خوبی طراحی شود می تواند توجه مخاطبین را به خود جلب کند و تصویری به یاد ماندنی را از یک برند ایجاد کند. تنها یک اشتباه در طراحی لوگو موجب می شود مشتریان برند تجاری شما را نادیده بگیرند. اگر کسب و کار خود را تازه شروع کرده اید، احتمالاً برای نشان دادن نام تجاری برند در حال فکر کردن به نوع لوگو متناسب با آن هستید. ظریف گرافیک در این مقاله 40 لوگو خلاقانه و موثر به همراه نکات مهم را ارائه می دهیم تا بتوانید بهترین لوگو را برای تجارت خود داشته باشید. 

40 نمونه لوگو به همراه نکات کاربردی

طراحی لوگوی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که تصویری قدرتمند و مشخص از برند خود ایجاد کرده و به لحاظ ذهنی در ذهن مخاطب نمایان باشید. این کمک می کند تا بتوانید با دوام و پایداری، ربات های خود را بالا بروند و در نتیجه، تبدیل به یک برند معتبر و قابل اعتماد شوید. در ادامه به اصول این نوع طراحی اشاره خواهیم کرد.

 1. ایجاد طرحی ماندگار

برای آن که محصول در ذهن ماندگار شود بهتر است لوگوی منحصر به فرد داشته باشد. به طور مثال لوگوی Iron Duck تصویر اردکی را در آویز لباس قرار داده تا هم نشان دهنده آنچه که می فروشند (لباس) باشد و هم نام برند آن ها (اردک آهنی) را به خوبی نشان دهد.

ایده های طراحی لوگو خلاقانه در ظریف گرافیک

 1. تصاویر تداعی کننده نام برند

کلمات معنای خاصی دارند یا در ارتباط فراتر از معنا پیش می روند. تصاویر می توانند مفاهیم ویژه ای داشته باشند مخصوصاً وقتی که به سبکی منحصر به فرد طراحی می شوند. فکر کردن در مورد مفاهیمی که کلمات یا تصاویر می توانند القا کنند کمک می کند بتوانید لوگو موثرتری را انتخاب کنید. لوگوی Data Berry به خوبی این موضوع را نشان می دهد، زیرا این لوگو مینیمالیستی همزمان مفاهیم اساسی و مرتبط با فناوری را نمایش می دهد.

طراحی لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. تصاویر تو در تو

اگر می خواهید لوگوی خود را کمی بیشتر برجسته و شاخص کنید، تصویری را انتخاب کنید که دو تصویر جداگانه را ایجاد کند. به طور مثال طراحی لوگو خلاقانه Shoot my Dog شخصی است که در حال عکس گرفتن است، اما انتخاب موقعیت و سبک آن باعث می شود فرد مانند سگ به نظر برسد. مطمئن شوید دو تصویر با محصول یا موضوع شما مطابقت داشته باشد.

ایده برای طراحی لوگو خلاقانه

 1. رسالت برند را نشان دهید

کسب و کاری که دارید بهترین گزینه برای طراحی لوگو است که این موضوع در لوگو خلاقانه Movers illustrates به خوبی نشان داده شده است. آنها دستی را بالای خانه ای قرار داده اند و به صورت بصری نشان می دهند که چگونه به افراد در انتقال خانه کمک می کنند.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. محصول را در متن بگنجانید

مشابه موارد قبل، سعی کنید محصول خود را به روش های خلاقانه در لوگو معرفی کنید. استودیو گیتار یک مثال خلاقانه از یک لوگو است. آن ها به ترتیب با استفاده از ""I ،"گیتار" و "S"، "استودیو" تصویر گیتاری را ایجاد کرده اند. سعی کنید با فونت ها بازی کنید و ببینید چه تصاویری می توانید با متن ایجاد کنید.

ایده هایی برای طراحی خلاقانه لوگو

 1. از تصاویر کنایه ای استفاده کنید

یکی از راه های ایجاد تصویر خوب برای نشان تجاری استفاده از تصاویر کنایه ای، به یادماندنی و معنی دار می باشد. کلیسای امانوئل لوتری بهترین نمونه در این مورد است. لوگوی این کلیسا یک تصویر مینیمالیستی از یک درخت است که مفهوم زندگی را با صلیب مرتبط کرده است.

طراحی لوگو خلاقانه و حرفه ای در مشهد با ظریف گرافیک

 1. استفاده از فضای منفی

روش های طراحی لوگو خلاقانه ای وجود دارد که می توانید با کمک فضای منفی - یا فضای بین تصاویر - به طور موثر طراحی را انجام داد. به عنوان مثال Rocket Golf ، پایه دو توپ گلف را نزدیک به هم قرار داده، اما فضای بین آن ها را به گونه ای طراحی شده که تصویر یک موشک ایجاد شود. در این مورد می توان گفت توانسته جلوه های جالب و منحصر به فردی را برای بازی کردن ایجاد کند که شاید نتوان با تصاویر ساده آن را به دست آورد.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در ظریف گرافیک

 1. نسخه GIF لوگو را ایجاد کنید

انیمیشن تقریباً همیشه سریعتر از یک تصویر ثابت جلب توجه می کند. استفاده از نسخه GIF لوگو بسیار موثر است، اما باید حرکت تصویر به اندازه کافی باشد و توجه بینندگان را از لوگو پرت نکند. Rain Wine  مثالی عالی برای این موضوع است. GIF شامل یک انیمیشن باران ساده است که تصویری از یک بطری شراب را ایجاد می کند، که نه تنها خلاقانه است بلکه ناخودآگاه برای بیننده جذاب است.

 

بیشتر بخوانید: 

طراحی تخصصی لوگو در اهواز + نمونه لوگو

 

طراحی تخصصی لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. نسخه های متحرک متنوع

طراحی لوگو خلاقانه متحرک که می تواند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، می تواند جایگزین عالی برای لوگوهای استاندارد باشد. به عنوان مثال، Fubiz دارای چندین گزینه مختلف انیمیشن است. درج این موارد در وب سایت باعث به یاد ماندنی تر شدن لوگو می شود و می تواند باعث سرگرمی بیشتر مخاطبین شود.

طراحی لوگوهای خلاقانه برای مشاغل مختلف

 1. تاثیر گذار باشید

با طراحی لوگو ساده می توانید تأثیرگذارتر عمل کنید. به عنوان مثال Boundary فقط نام خود را در یک خط ساده به صورت یک منحنی، طراحی کرده که بسیار کارآمد است، زیرا این خط توانسته حروف مجزایی را ایجاد کند. به گفته طراح لوگو استفان بوک، لوگو Boundary نشان دهنده هدف آن است. وی به ویسمه گفته است: "به عنوان یک شرکت نظارتی، پردازش سیگنال قسمت مهمی از فعالیت شرکت محسوب می شود، به همین خاطر این واژه بر روی موج سینوسی ساخته شده است."

طراحی لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. لوگو مرتبط با نام برند

گاهی اوقات به تصویری که مستقیماً نشان دهنده محصول باشد نیازی ندارید و یکی که نشانه های نام تجاری می تواند به خوبی عمل کند. به عنوان مثال فریلانسر، از یک تصویر نیزه دار استفاده می کند که با وجود اینکه ارتباط مستقیمی با سرویس آنها ندارد، اما یک نماد به یادماندنی ایجاد کرده است.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. فونت با "هویت" انتخاب کنید

ایجاد یک تصویر و متن با سبک مشابه می تواند به افزایش انسجام لوگو کمک کند. به عنوان مثال Quick Fish در متن خود همان طرح ساده و روان تصویر را در نظر گرفته است.

طراحی لوگوی خلاقانه کسب و کارهای بزرگ و کلان در مشهد ب اظریف گرافییک

 1. استفاده از تصویر سیلوئت

سیلوئت یک روش ساده برای ایجاد لوگو است، آن ها هر چیزی را به صورت حداقلی نشان می دهند و قادر به ارائه سبک منحصر به فرد خود هستند. به عنوان مثال Slow Motion، با استفاده از سیلوئت حلزون و حلقه فیلم، فیلم های سیاه و سفید قدیمی را در ذهن مخاطب خود تداعی می کند.

طراحی تخصصی لوگو خلاقانه در ظریف گرافیک

 1. سادگی را حفظ کنید

هنگام طراحی لوگو خلاقانه، توجه داشته باشید که سادگی اغلب مورد توجه است. به لوگو Unlock، که به سادگی نام شرکت را نمایش می دهد، نگاهی بیندازید. این لوگو دارای یک قفل کوچک در زیر حرف “n” است تا نشان دهد که قفل چیزی را باز می کند. گرچه بسیار طرح لوگو ابتدایی به نظر می رسد، اما به دلیل خلاقیت و سادگی بسیار باور نکردنی است.

طراحی لوگو خلاقانه کارخانجات در مشهد با ظریف گرافیک

 1. از ترفند ها استفاده کنید

همه عاشق ترفند های سرگرم کننده و زیبا در طراحی لوگو هستند، بنابراین استفاده یکی از آن ها به عنوان لوگو ممکن است بهترین راه باشد. Orbotix یک مثال عالی برای این مورد محسوب می شود. یک طلسم زیبا می تواند هم نمایانگر کاری است که انجام می دهند باشد و هم باعث می شود مشتریان با محصول احساس نزدیک تری داشته باشند.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. از نام برند در لوگو استفاده کنید

بعضی اوقات، واقعاً نیازی به تصویر ندارید، اغلب نام برند می تواند کافی باشد.compass  از این مزیت استفاده می کند، و با یک خط ساده "o" را به یک قطب نما تبدیل کرده است.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در ظریف گرافیک

 1. لوگو روی محصول

اطمینان حاصل کنید که لوگو با نوع محصول مطابقت داشته باشد. قطعاً نمی خواهید برای شرکت Fortune 500 ، چیزی مانند کنسرت کودکانه یا یک سبک بسیار بی ارزش و ناخوشایند را در طرح لوگو استفاده کنید. Shine a Light مثالی در تطبیق لوگو با محصول می باشد. تصویر هنوز هم پس از سال ها ظاهری حرفه ای دارد، اما شامل برخی از عناصر کودکانه مانند ستاره ها می شود که تمرکز را در طراحی نشان می دهد.

Creative logo design of factories in Mashhad

 1. استفاده از جلوه های بصری

شوخ طبعی روشی امتحان شده و واقعی است که باعث می شود کار شما به یادماندنی تر شود و استفاده از جلوه های بصری راهی عالی برای عملی سازی این امر است. Pause  یک مثال بسیار خوب برای این موضوع است. از یک پنجه واقعی برای نشان دادن نام خود و ایجاد تصویری تازه و غیر منتظره استفاده کرده است.

Creative design of chemical industry logo

 1. از آمبیگرام استفاده کنید

Ambigrams، برای کسانی که مایلند کلمات لوگو را بتوان از دو یا چند جهت مختلف به طور یکسان خواند مناسب است. این می تواند برخی از تصاویر سرگرم کننده و شگفت آور را ایجاد کند. به عنوان مثال Turn، برای نمایش نام خود از آمبیگرام استفاده می کند. لوگوی این شرکت را می توان وارونه و همچنین به طور معمولی خواند.

Creative design of chemical industry logo

 1.  نمایش متحرک نام

یک روش جالب برای نمایش خلاقانه لوگو، استفاده از انیمیشن ها است که ابتدا لوگو را نشان دهد، سپس نام تجاری را به نمایش بگذارد. این کمک می کند تا توجه زیادی روی لوگوی جلب شود و ارتباط بهتری با نام تجاری برقرار شود.Simplicity  این را موضوع را به خوبی نمایش می دهد، انیمیشن با یک قلب ساده شروع می شود، سپس نام شرکت در کنار قلب ظاهر می شود.

طراحی لوگو متحرک در مشهد با ظریف گرافیک

 1. ظرافت در طراحی لوگو

همه چیز نباید از قبل واضح باشد. درج معانی پنهان راهی عالی برای سرگرم کردن مخاطبین است. به عنوان مثال، EDN در نگاه اول تقریباً فقط مانند یک تصویر ساده به نظر می رسد، اما با یک نگاه دقیق تر مشخص می شود که نام شرکت در تصویر لوگو است.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. استفاده از حروف برای ایجاد تصاویر

سعی کنید از حروف برای ایجاد تصاویر متفاوت و جالب استفاده کنید. برای مثال شرکت "" oo از نوار روشن / خاموش استفاده می کند که نام این شرکت را لوگو خلاقانه معرفی کرده است.

طراحی لوگوی اختصاصی مشهد

 1. از محاورات استفاده کنید

ایجاد استعاره می تواند راهی عالی برای بیان سریعتر معنا باشد. به عنوان مثال Slingshot ، تیمی است که شعار آن ها "ارائه کارآمدتر" می باشد، که یک موشک متحرک را به عنوان لوگو خود انتخاب کرده اند. بدیهی است که هیچ کالایی قرار نیست با موشک به شما تحویل داده شود، اما این یک استعاره خوب برای این شرکت به شمار می رود. گفتگویی با مشتری در مورد کالاهای قابل تحویل سریعتر و آسان تر در نظر گرفته شده است. استعاره ها، و نحوه استفاده از آن ها، راهی عالی برای ارتقا لوگوی برند شماست.

Creative design of macro business logo

 1. لوگو ترکیبی

حتما نام شرکت های بسیاری را در لوگوهای مختلف مشاهده کرده ایم. چرا این دسته از شرکت ها یک قدم جلوتر می گذارند و کل کلمه را نشان می دهند؟ bison  یک نمونه از این مثال است، زیرا طراحی لوگو از نام شرکت ساخته شده است تا شبیه گاو میش یاbison  باشد.

Creative design of macro business logo

 1. حاشیه لوگو

حاشیه ها می توانند روش خوبی برای متمایز و خلاقانه نشان دادن لوگو و تأکید بر سبک خاص شما باشند. Take The Volcano ، آن ها حاشیه ای به لوگوی خود داده اند تا باعث شوند احساس بسیار منحصر به فردی در بینندگان ایجاد شود. نوع حاشیه می تواند متفاوت باشد، بنابراین آزمایش کنید و ببینید چه نوع حاشیه ای برای لوگو مناسب است.

Creative design of macro business logo

 1. از مفاهیم ساده استفاده کنید

همه لوگوهای متحرک نباید پر زرق و برق باشند. بعضی اوقات، حرکات ساده و ظریف موثرتر هستند. به عنوان مثال، Flip Flop فقط حرف سوم را متحرک می کند ("" i و "" o به جلو و عقب برگردانده می شود)، و توانسته فوق العاده موثر عمل کند، زیرا حرکت نه تنها نام شرکت را نشان می دهد بلکه معنی آن را هم نمایش می دهد.

ایده طراحی

 1. تایپوگرافی کنید

نحوه نوشتن یک کلمه اغلب می تواند بر مشاهده آن تأثیر بگذارد، چیزی که لوگو را بسیار باورنکردنی و خلاقانه می کند، به طور مثال Edge Link از یک فونت مخصوص استفاده می کند، زیرا این نوع فونت کمک می کند لوگو برجسته به نظر برسد و موجب می شود نشان دهد که شما چه کسی هستید و معنی اسم چیست؟

ایده برای لوگو

 1. نام تصویری برند

به احتمال زیاد می خواهید افراد دقیقاً آنچه که مد نظر دارید را به سرعت تشخیص دهند. ساخت لوگوی خلاقانه که نشان دهنده هدف شما در یک نگاه باشد به بینندگان اجازه می دهد خیلی سریع کار و فعالیت برند را درک کنند و به آن علاقه مند شوند. Fit Talks یک مثال عالی برای این موضوع است. لوگوی آن ها یک حباب متنی است که درون آن یک خط قلب وجود دارد و یک نوشتار کوتاه و عالی برای معرفی اهداف شان ساخته اند.

طراحی حرفه ای لوگو خلاقانه در مشهد با ظریف گرافیک

 1. استفاده از متن

اگرچه یک لوگوی خلاقانه، عالی است، اما به اشتراک گذاشتن آن بسیار مهم است. PaperClip این مفهوم را به خوبی نشان می دهد. لوگوی نسبتاً کوچک و ساده، اما در زمینه های مختلف مفید است. چه برای استفاده در بروشور، اینفوگرافیک و یا سربرگ. به راحتی می توان آن را بر روی همه پس زمینه ها قرار داد.

Creative design of exchange logos and international exchanges

مشاهده ادامه مقاله 40 لوگو خلاقانه برای ایده گرفتن&

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288