مجوزها

هلند- طراحی لوگو کانون فرهنگی انصارالمهدی

  • اشتراک گذاری:
21 شهریور 1400 324 0

برای طراحی لوگوی مذهبی باید از نام و نشانی استفاده کرد که خاطره ی اصالت مذهبی و فرهنگی آن را در ذهن زنده کند. طراحی لوگو کانون فرهنگی انصار المهدی از جمله پروژه های جالب و جذاب تیم طراحی لوگو ظریف گرافیک بود که میشد اتودهای مختلفی برا آن ارائه نمود. با توجه به سلیقه مشتری و در خواستی که ایشان داشتن طراحی لوگو باید به گونه ای انجام می شد که زیبایی کار به همراه حروف مخفف AAM به نمایش گذاشته میشد. از این رو طرح نهایی را به شکل کاشی های قدیمی و اصیل ایرانی ارائه نمودیم. با ظریف گرافیک همراه باشید تا شرح کاملی از طراحی لوگو کانون فرهنگی انصار المهدی را ارائه نماییم.

استفاده از المان ها در طراحی لوگو انصار المهدی

طراحی مینیمال از جمله طرح های محبوب و پرطرفدار بوده که از سال 2017 تا کنون در زمینه های مختلف گرافیکی به طراحان گرافیک توصیه شده است. استفاده از قالب های ساده گرافیکی و بدون هیچ پیچیدگی از جمله ویژگی های طرح های مینیمال است. در طراحی لوگو انصار المهدی طرح به گونه ای اجرا شده که حروف AAM به وضوح جلوه گری کرده و در عین حال قالب زیبایی از گل های کاشی های اسلیمی را به نمایش گذاشته اند.

طراحی مینیمال لوگو در این نمونه ساختار اصیل ایرانی اسلامی داشته که حس خوشایند فرهنگ و ذوق هنر ایرانی را با حفظ اصالت القا می کند. نمونه این طرح را می توانید در کاشی های دکوراتیو هفت رنگ ایرانی که به زیبایی هر چه تمام در دل مساجد ایرانی جلوه گری می کند بیابید. طرحی که مختص کاشی های ایرانی است و گونه آن را در هر کشوری که بیابید تنها با نام کاشی ایرانی می شناسند. علاوه بر این به دلیل چشم نوازی و محبوبیت این طرح فاخر در طرح های منبت کاری، خاتم کاری، فیروزه کاری انواع ظروف و صنایع دستی اصفهان نیز استفاده می شود. نقوش به کار رفته در لوگو با استفاده از حروف AAM که نماینده اختصاری کلمات ANSAR AL MAHDI است که برای زیبایی و کاهش پیچیدگی های طرح مورد استفاده قرار گرفته است. در طراحی لوگو برای فعالیت هایی که نام تجاری چند کاراکتری دارند بهتر است از مخفف حروف و یا حرف اول برند استفاده کرد. تا در زمان طراحی دچار سردرگمی نشوید و از طرفی تعدد حروف باعث ناخوانایی در طرح نهایی لوگو نشود.

استفاده از فونت در لوگو انصار المهدی

انتخاب فون در لوگو از نوع منعطف (با توجه به فعالیت های منعطف و مختلف کانون که در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و غیره دارند) همراه با خم های هماهنگ و به قرینه طراحی شده که در کل طرح به صورت چشم نواز تکرار شده است. همچنین در نمونه فوق، لوگو قابلیت آن را دارد در مدت زمان کوتاهی نام و نشان انصار المهدی را در اذهان خاطر نشان کند. زیبایی بصری لوگو کمک می کند تا هرکجا لوگو حک شده باشد مخاطبان و سایری افراد به نام کانون انصار المهدی بیاندیشند که این هنر یک طراح حرفه است تا چگونه از این مهارت استفاده کند.

رنگ در طراحی لوگو انصار المهدی

رنگ هایی که در طراحی این لوگو به کار رفته است، همانطور که گفته شد از رنگ کاشی های هفت رنگ دکوراتیو ایرانی الهام گرفته شده است که به زیبایی هر چه تمام در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. ترکیب رنگی که چشم از دیدن آن خسته نمی شود و دید را در سراسر طرح به گردش در می آورد.

طراحی لوگو ظریف گرافیک

ظریف گرافیک در طراحی لوگو، مخاطب، هدف از طراحی، جامعه مورد نظر و غیره را در نظر می گیرد و با توجه به این فاکتورها طراحی را انجام می دهد. تیم طراحی لوگو ظریف گرافیک متشکل از افراد متخصصی است که با تقویت مهارت ها و دانش علمی خود در زمینه طراحی گرافیک همه روزه سعی بر آن نموده تا بهترین ها را به مخاطبان خود ارائه نماید. هر آنچه از طراحی لوگو تخصصی برند خود در نظر دارید، به شما ارائه می نماییم و شما را به بازار جهانی پیش رو معرفی می نماییم.

طراحی لوگو خلاقانه مذهبی در مشهد قم تهران اصفهانطراحی لوگو خلاقانه در کمترین زمان ممکنطراحی لوگو خلاقانه در مشهد

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال