مجوزها
logo-samandehi

طراحی بسته بندی عسل زعفرانی دیار

  • اشتراک گذاری:

در این متن قرار نیست از کار تعریف و تمجید کنیم، طرح به خوبی گویای همه چیز هست!

اما میخواهیم از چالشهایی که در سر راه داشتیم بگوئیم،چالشهایی برای افزایش مقاومت و کاهش هزینه های چاپ و بسته بندی عسلی به وزن 450 گرم (300 گرم وزن خالص عسل+ 150 گرم وزن شیشه و درب آن) در یک جعبه برای صادرات!

چالش ها:

عسل محصولی سنگین است،یعنی در مقایسه با دیگر محصولات دارای وزن یکسان اما در حجم کمتر است! به همین علت شیشه مورد نظر سطح مقطع کمی دارد و فشار زیادی به کف جعبه وارد می کند که این فشار ممکن است باعث پاره شدن و یا باز شدن انتهای جعبه گردد. نکته دیگری که در این سفارش وجود داشت، انتقال محصول به کشوری دیگر و احتمال وجود فشار و ضربه های متعدد به جعبه بود. ظرف نگهدارنده محصول، شیشه است پس جعبه باید بگونه ای طراحی میشد که فشار و ضربه احتمالی وارده (از تمامی جهات از جمله کف و درب جعبه) گرفته شود. البته تمامی این نکات باید بگونه ای اجرا می شدند که بهای تمام شده بسته بندی از میزان مشخصی بیشتر نشود.

کاهش هزینه ها:

محصول قرار است در یک بازار لوکس بفروش برسد پس نمی توانستیم با جعبه ای معمولی نیازمان را برطرف کنیم،ابتدا به ماکت سازی طرح هایی با برش های خلاقانه پرداختیم؛ طرح هایی که هر کدام از آنها می توانست توجه زیادی را به خودجلب کند، اما اجرای آنها تنها با جعبه هایی از نوع هارد باکس امکان پذیر بود.

 هزینه های زیاد این نوع جعبه ها، ما را از بکارگیری آنها منصرف کرد! از کاغذهای نوع اینفلوت(هولدر درونی) و ایندلبرد(جعبه) برای ساخت آن استفاده کردیم.

برای جلوگیری از ضربه می توانستیم از اسفنج استفاده کنیم اما تهیه این محصول نیاز به تیراژ بسیار بالایی داشت(پنجاه هزار عدد) و ما بجای استفاده از اسفنج از پایه ی هولدر استفاده کردیم که در ادامه چگونگی استفاده از آن را توضیح می دهیم!

جلوگیری از ضربه و فشار به جعبه:

برای جلوگیری از ضربه از یک هولدر تاشو و بدون چسب با دیواره های بلند استفاده کردیم که این هولدر باعث می شد شیشه از دیواره های جعبه 12 میلی متر فاصله داشته باشد. در کف این هولدر خط تا و برش ها را بگونه ای تنظیم کردیم که در هنگام تا شدن آن، پایه ای دولایه به ارتفاع 5 میلیمتر ایجاد گردد و این مهم سبب می شد تا از کف به شیشه ضربه وارد نشود.

درب جعبه ساخته شده مانند تمامی دیواره ها دوگانه است و با رعایت فاصله 5 میلیمتری شیشه از دربها سعی کردیم ضربه های احتمالی از بالای جعبه را بگیریم.

تمامی این عوامل و نیازها باعث شد جعبه ای را طراحی کنیم، که هم در برابر فشار مقاوم باشد و هم نوع چینش آن زیبایی هایبصری را به نمایش بگذارد..

طراحی:

بخش مهم طراحی در این بسته بندی شامل طراحی بسته بندی، نحوه طراحی قالب هولدر داخلی و انتخاب مناسب کاغذ بود.

در طراحی جعبه از رنگ گل زعفران الهام گرفتیم و آن را با رنگ طلایی و سفید ترکیب نمودیم. طراحی گل زعفران برای مجموعه دیار زعفران بصورت انحصاری تصویرسازی شدهاست. در طراحی جعبه سعی بر سادگی و شکیل بودن طرح داشتیم و با استفاده از برجسته سازی بخش هایی از جعبه در چاپ، به جذابیت آن افزودیم.

 

Design Agency: zarifgraphic

Organisation/Project Type: Agency, Published Commercial Design

Article Title: Honey with Saffron Packaging Design

Brand / Project Name: Diyar Zarrin Saffron

Strategic Deliverables: Product Architecture

Design Deliverables: Packaging Design, Graphic Design

Location: iran

Market Country: United Arab Emirates

Consumer Substrate / Material: Glass

 

طراحی حرفه ای لیبل و بسته بندی عسل زعفرانی

طراحی لبل و بسته بندی عسل زعفرانی

طراحی بسته بندی عسل

طراحی بسته بندی عسل دبی

طراحی لیبل عسل در مشهد

طراحی حرفه ای لیبل عسل

طراحی لیبل عسل

طراحی حرفه ای بسته بندی در مشهد

طراحی حرفه ای بسته بندی عسل

طراحی بسته بندی عسل زعفرانی

طراحی لوکس بسته بندی عسل

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال