مجوزها

ویژگی های طراحی لوگو ورزشی جذاب + ایده ها

 • اشتراک گذاری:
25 شهریور 1400 5887 2 طراحی لوگو

در طراحی لوگو ورزشی باید بدانیم با چه سبک از چه نوع ورزشی روبرو هستیم؟ آیا لوگو ورزشی مربوط به تیم فوتبال یا تیم خاصی است یا باید به صورت شخصی طراحی شود. طراحی لوگوی ورزشی می تواند ریشه در دیدگاه افراد، سوابق فعالیت تیم یا باشگاه ورزشی، معانی نام برند و غیره داشته باشد.

لوگو ورزشی بدنسازی

توجه به برند در طراحی لوگو ورزشی

در طراحی لوگو باشگاه، تیم یا اساتید ورزشی از رنگ های خاص برند و شناخته شده آن تیم باید استفاده نمایید. همچنین هر ورزش المان و نمادهای خاص خود را دارد که باید به نحوی در طراحی گنجانده شود تا در یک نگاه معرف سبک و نوع ورزش باشد. هرگاه تصمیم به طراحی لوگو گرفتید، دیدگاه و خواسته های مهم برند را با اصول حرفه ای طراحی لوگو همراه کنید تا بهترین هویت را برای آینده یک برند رقم بزنید.

رنگ و فونت در طراحی لوگو ورزشی

 • رنگ: بهترین انتخاب برای رنگ و فونت لوگوی ورزشی نمونه هایی است که حس حرکت و تکاپو و سرزندگی را در مخاطب ایجاد کند. رنگ هایی که میتوان در این مورد پیشنهاد داد: رنگ های قرمز، نارنجی، آبی، زرد هستند. هرچند سایر رنگ ها هم می توانند با ترکیب رنگی حرفه ای اثر خوبی در افراد بگذارند اما باز هم در نظر داشته باشید بهترین رنگ که در اولیت طراحی قرار دارد رنگ برند و سازمان مورد نظر است.
 • فونت: پیچیدگی و جزئیات زیاد در نوشتار و فونت های لوگو ایجاد نکنید، زیرا این لوگو باید برای مهر، تابلو، چاپ روی لباس و تزئینات داخلی باشگاه، سالن و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت لوگو برای تیم فوتبال

راز سادگی در طراحی لوگو ورزشی

ممکن است مخاطب اصرار به استفاده از طرح و نقوش پر پیچ و خم داشته باشد، سعی کنید با راهنمایی های لازم طبق تجربه چند ساله خود در طراحی لوگو وی را قانع به انتخاب سادگی کنید. بهترین لوگوهای موفق جهان از سادگی در طراحی بهره می برند که بهتر و راحت تر در ذهن مخاطب می نشینند. مخاطبان باید در یک نگاه به لوگوی ورزشی به نوع اسپرت و فعالیت های مربوط به آن پی ببرند، در واقع هرآنچه که پردازش کمتری برای فهم داشته باشد بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. برای درک بهتر این موضوع نگاهی به لوگوی آدیداس، نایک، پوما و سایر برندهای جهانی بیاندازید.

لوگوی ورزشی چطور ماندگار می شود

گاه می توان از المان های غیر متعارف و حتی تعریف نشده در طراحی لوگو ورزشی استفاده کرد. همیشه مثل سایرین بودن هم زیاد جالب نیست، گاهی خاص باشید و خاص، تا بهتر و بیشتر دیده شوید. همانطور که در بالا اشاره کردیم در برندهای معروف بین المللی خبری از المان ورزشی نیست، اما خاص بودن طرح باعث شده در اذهان باقی بمانند، تا هرکجا دیده شوند تجزیه و تحلیل راحت تری داشته باشند. در طراحی هیچ محدودیتی وجود ندارد، عناصر ممکن و غیر ممکن با ترکیب خلاقانه می توانند به ماندگاری یک لوگوی ورزشی کمک مؤثری نمایند.

استفاده از المان های جذاب

مخاطب را درگیر کنید و باعث چالش ذهن وی شوید. گاهی با استفاده از المان یا نمادهای جذاب بهتر می توان شوق شناخت و آشنایی بیشتر را در افراد ایجاد نمود. دقت داشته باشید هر نمادی استفاده می شود، کاربردی هوشمندانه در پس آن باشد تا در تفسیر لوگو مفهوم واقعی و قابل درک را به مخاطب برساند. استفاده از حیوانات، حروف، تصاویر و هر المانی که برای مخاطب ممکن است جذاب باشد که از جمله عناصر متعارف در طراحی لوگو ورزشی هستند.

بازخوردها را بررسی کنید

دوستان، همکاران، افراد عادی جامعه می توانند بازخورد خوبی از لوگوی طراحی شده به شما بدهند. به خوبی خواهید دانست آیا لوگو انتظاراتی که از آن می رود را به راحتی بازتاب می کند یا خیر؟ از کوچکترین نکته نظرات منطقی با دید باز استقبال کنید و در مقابل منتقدان جبهه نگیرید. زیرا این افراد با افکار و برداشت های خود به شما در دست یافتن بهترین طراحی کمک می کنند، زیرا بازتاب های یک طرح چیزی خارج از نظرات همین افراد نیست.

طراحی لوگوی فوتبال

دموگرافیک در طراحی لوگوی ورزشی

دموگرافیک باعث می شود تا طراحی را با دید وسیع و دانش بیشتر انجام دهید. شناخت مخاطب، جنس، سن، فرهنگ و سایر جهت گیری های یک لوگو از جمله مواردی است که می توان با دموگرافیک به آن پرداخت. با این حال کاربرد رنگ در طراحی لوگو و بکارگیری تکنیک ارزش رنگ به آسانی با خلاقیت قابل اجرا خواهد بود.

نوآوری در طراحی لوگو

به وجود آوردن شاهکار و خلق پدیده های نو در لوگو وابسته به ایجاد یک کار هنری و خاص نیست. فکر نکنید هرچه طرح هنرمندانه و حرفه ای تر طراحی شود خاص می شود، خیر. در نوآوری همواره باید سادگی در طراحی را مد نظر قرار دهید و ایده های خود را در قالب جزئیات کمتر پیاده سازی کنید. لوگویی که زمان و خلاقیت بسیاری برای  آن صرف شده اما در دید مخاطب زیاد هم جالب توجه نباشد، شاهکار نیست. کافیست ذهن خود را از هر نوع تنوع و اغماض دور کنید و تنها به معرفی و شناسایی برند بپردازید، خواهید دید که طراحی شما بسیار موفقیت آمیز و اثر بخش شده است.

استفاده از تایپو گرافی در طراحی لوگو ورزشی

توجه ویژه به تایپو گرافی در طراحی لوگو آن را خاص و متمایز خواهد کرد. کمتر کسی در میان طراحان از آن بهره می برند و می توان با یک تایپوگرافی ساده لوگوی خود را حتی در سطح جهانی خاص کرد. استفاده از فونت های ساده کار بسیار مرسومی است که به راحتی قابل کپی برداری است، اما هنگامی که همین فونت ساده با تایپو گرافی همراه باشد دیگر سرقت هنری یا کپی برداری معنایی ندارد. به طور کلی با تایپو گرافی شما به نوعی لوگوی ورزشی را رمزنگاری کرده اید و تکرار این امر میسر نیست مگر به دستان هنرمند شما.

طراحی لوگوی هوشمند ورزشی

برای لوگو ارزش گذاری کنید تا در هر زمان حرفی برای گفتن داشته باشد. لوگوی ورزشی زمانی که جزء هویت سازمان یا باشگاه می شود باید بسیار متفاوت ظاهر شود و یکی مثل همه نباشد. ایجاد هوشمندی در طراحی لوگوی ورزشی با مهارت و دانش کافی امکان پذیر است. بهترین شرکت های طراحی لوگو هوشمند سازی لوگو را در اولویت قرار می دهند تا منحصر به فردترین ها را به مشتریان خود ارائه نمایند.

استفاده از روش های ترکیبی در طراحی لوگو ورزشی

ترکیب در طراحی لوگو با خلاقیت هرچه تمام، فونت و تصاویر را در کنار هم ارائه می دهد. ممکن است این ترکیب قابلیت تفکیک را داشته باشد و یا حذف هریک موجب ناقص شدن لوگو شود. بهتر است در طراحی لوگو با توجه به خواسته مشتریان از ایده ی لوگوی ترکیبی استفاده نمایید. در آمیختن این عناصر با روش های خلاقانه و مهارت لازم آثار ماندگار و جذابی را برای مخاطبین هدف بخصوص جوانان ارائه خواهند کرد.

ساخت لوگو برای فوتبال بانوان

مزایای استفاده از لوگوی ورزشی ترکیبی

 1. لوگوهای ورزشی ترکیبی بسیار خاص هستند و مثل آن کمتر جایی دیده خواهد شد.
 2. بهترین گزینه برای باشگاه ها یا انجمن های ورزشی
 3. حذف بخش هایی از لوگو در صورت امکان تفکیک در لوگو
 4. قابلیت اجرا در انیمیشن سازی و تبلیغات تیزری
 5. قابلیت تشخیص و معرفی آسان

معایب استفاده از لوگوی ورزشی ترکیبی

 1. هزینه و زمانی که صرف طراحی می شود ممکن است بیشتر از لوگوهای ساده باشد.
 2. طراحی مجدد، دشوار و زمان بر است.
 3. نمی توان به راحتی به صورت سه بعدی پیاده سازی کرد.
 4. اگر به خوبی طراحی نشوند، آماتور و غیر حرفه ای به نظر می رسند.
 5. در اندازه های کوچک ناخوانا می شوند.

لوگوی فوتبال

لوگوی تیم یا باشگاه ورزشی در چه سطحی قرار دارد؟ آیا حرفه ای و تخصصی طراحی شده است و باعث جلب توجه مخاطبان می شود؟ بهترین راهکار برای ساخت لوگوی ورزشی مراجعه به شرکت ها یا تیم های طراحی هستند که با تعهد و دانش کافی به انجام این کار می پردازند. لوگو به برندینگ و هویت سازمان، اعتبار می بخشد. سعی کنید برای ساختن هویت سازمان و تیم خود لوگویی منسجم و بی نیاز از تغییر در طول دوره های مختلف ایجاد نمایید و یونیک ظاهر شوید. می توانید نمونه لوگوهای طراحی شده تیم طراحی لوگو ظریف گرافیک را در قسمت نمونه کارها مشاهده نمایید. در صورتی که نیاز به لوگو ورزشی منسجم و منحصر به فرد دارید، با ما تماس  بگیرید.

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (2)

 • سلام خسته نباشید. میخواستم بپرسم برای آموزشکده بانوان هم طراحی لوگو دارید؟

  ثبت پاسخ
  • سلام بله. باهاتون تماس میگیرم

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288