مجوزها

اصول طراحی تخصصی لوگو رستوران و فست فود

  • اشتراک گذاری:
22 شهریور 1400 3568 0 طراحی لوگو

صاحبان رستوران و فست فودها قبل از راه اندازی کسب و کار خود باید در فکر طراحی لوگو رستوران و فست فود باشند. لوگو رستوران به کسب و کار هویت می بخشد که با گذشت زمان تبدیل به برند نام آشنا خواهد شد. بهتر است طراحی لوگو رستوران و فست فود را همراه با پیام و نشانه ای هدفمند کنید تا حرفی برای گفتن به مخاطب داشته باشد. این موضوع به تنهایی می تواند یکی از المان های مهم تبلیغاتی برند شود که گاهاً می توان آن را با شعار یا جمله تبلیغاتی همراه ساخت.

Switzerland logo design

نقش کلیدی جذابیت یک طرح، در طراحی لوگو رستوران و فست فود از اهمیت بسیاری برخوردار است. می توان با به کارگیری رنگ و طرح های هدفمند به آن جهت داد تا در ذهن مخاطب به راحتی حک شود. در نظر داشته باشید لوگو هر کسب و کار از جمله ماندگارترین المان ها است که با گذشت زمان نیازی به تغییر نخواهد داشت. لوگو رستوران معمولا بر روی ظروف، لباس پرسنل، منو، کاتالوگ، پیک، تابلو رستوران و فست فود و غیره چاپ می شود، طراحان باید لوگو را طوری طراحی کنند تا در هر ابعادی بدون محدودیت قابل اجرا باشد.

طراحی لوگو رستوران و فست فود با توجه به گستردگی فعالیت

نوع فعالیت رستوران در طراحی لوگو بسیار موثر است و ابعاد مختلف کار در طراحی متغیر خواهد بود. رستوران و فست فود ممکن است در یک شهر مشغول به فعالیت باشند و یا گستره فعالیت به صورت زنجیره ای در یک کشور یا سایر کشورها صورت گیرد. در نظر داشته باشید با توجه به نوع فعالیت، طراحی لوگو رستوران و فست فود انجام می شود.

  1. رستوران محلی: اگر طراحی لوگو رستوران، محدود به یک شهر باشد، به دلیل رقابت محدود و تنگاتنگ شهری طراحی لوگو با توجه به سایر رقبا صورت می گیرد. سلیقه و فرهنگ عوام در این نوع طراحی بسیار اهمیت داشته و نقش تعیین کننده ای در خروجی طرح نهایی خواهند داشت.
  2. رستوران های زنجیره ای: در صورتی که لوگو برای رستوران های زنجیره ای داخلی و برون مرزی طراحی می شود، باید با توجه به نیاز روز و آخرین متدهای ارائه شده انجام شود. این لوگو با توجه به نیاز بازار و با توجه به عناصر جهانی طراحی می شود که نسبت به لوگو رستوران های محلی با محدودیت کمتری روبرو است. نکته مهم در طراحی لوگو رستوران های زنجیره ای باید مد نظر قرار داد؛ استفاده از زبان بین المللی در طراحی است. زیرا برای فعالیت در سایر کشورها باید با زبان، فرهنگ و نیاز بازار همسو شد و با توجه به آن عمل کرد.

لوگو رستوران های زنجیره ای به مراتب ساده تر از لوگو رستوارن های محلی است. زیرا نیاز بازار جهانی در طراحی لوگو رستوران به سمت طراحی های مینیمال و منسجم در حرکت است.

طراحی تخصصی لوگو رستوران در مشهد Top's اسلوونی

برند سازی با طراحی لوگو رستوران

برند سازی این روز های تبدیل به چالشی بزرگ در پیش روی مشاغل مختلف شده که طرفداران بی شماری دارد. در نظر بگیرید هنگامی که یک فست فود یا رستوران جهت برند سازی پا به عرصه رقابت می گذارد باید کاملا حرفه ای و قدرتمند وارد عمل شود تا وجه تمایزی نسبت به سایر رقبا داشته باشد. کیفیت در سطوح مختلف محصولات، خدمات، هویت بصری و غیره باید کاملا مشهود باشد و مرغوب ترین ها را با بهترین روش های ممکن ارائه نمایید.

در واقع یک نام زمانی برند می شود که بصورت خاص ظاهر شود و متفاوت از سایرین باشد. متفاوت بودن همیشه بد نیست، تفاوت ها باعث می شود در ذهن مشتری برجسته تر شوید و در شهر یا کشور به راحتی باز شناخته شوید. لوگو و بسته بندی فست فود و رستوران با گذشت زمان تبدیل به یک برند می شود، دقت داشته باشید تنها با داشتن لوگو نمی توان برند سازی کرد. کیفیت خدماتی که در رستوران و فست فود ارائه می شود، نوع برخورد پرسنل، رنگ های سازمانی و غیره همگی باعث می شوند به مرور زمان برند سازی اتفاق بیفتد و با نام و نشانی خاص شناخته شوید. یک لوگو به مرور زمان جزء این برند می شود، پس از یک طراحی گرافیک توقع نداشته باشید با لوگو برایتان برند سازی نماید.

نکات مهم در طراحی لوگو رستوران و فست فود

  • همانطور که گفته شد لوگو رستوران و فست فود بر روی انواع متریال، سفال، پارچه، پلاستیک، کاشی، بنر و غیره چاپ خواهد شد. بهتر است در همه ابعاد از کیفیت مطلوب برخوردار باشد تا خروجی خوبی داشته باشید.
  • در یک نگاه نشان دهنده رستوران و فست فود بوده و مخاطب را با پیچیدگی های غیر ضروری سردرگم نکند.
  • طراحی لوگو اصولی و استاندارد باعث می شود در طی زمان های مختلف نیازی به تغییر نداشته باشد و در دوره های مختلف دست نخورده باقی بماند.

رنگ در طراحی لوگو رستوارن و فست فود

رنگ ها حاوی پیام و انرژی هستند که به راحتی احساس عطش و گرسنگی در افراد ایجاد می کند. قرمز، زرد و نارنجی به راحتی می توانند تمایل در سفارش غذا را در مخاطب ایجاد کنند که طراحان در طراحی لوگو رستوران کاملا روانشناسانه از آن بهره می گیرند. فکر استفاده از رنگ های خنثی و سرد را در طراحی لوگو رستوران از سر بیرون کنید، زیرا نه تنها کارایی ندارند بلکه عدم تمایل و جذابیت در مخاطب را به دنبال خواهند داشت.

طراحی تخصصی لوگو لاکچری خاویار در مشهد با ظریف گرافیک

انتخاب رنگ نقش کلیدی در طراحی ایفا می کند که به ماندگاری و خاص بودن لوگو می افزاید. با استفاده از شناخت رنگ ها می توان تبلیغات، جذب مخاطب و فروش را به راحتی انجام داد، به شرط آنکه طراحی لوگو با اصول شناخت رنگ انجام شود.

فونت در طراحی لوگو رستوران و فست فود

  1. فونت های زنده، فانتزی و بولد بهترین گزینه برای ایجاد حس مثبت و هیجان در افراد است که در اغلب مواقع طراحان از آن ها استفاده می نمایند. حتما خوانایی فونت را در نظر بگیرید و بهتر است از فونت های گیج کننده و دشوار استفاده نکنید.
  2. خلاقیت داشته باشید و سعی کنید از فونت هایی که معمولا در دسترس همه هستند استفاده نکنید. می توان کاملا هوشمندانه به ساخت فونت منحصر به فرد برای طراحی لوگو رستوران پرداخت.
  3. سایر نوشتار خلاقانه شامل لوگوتایپ، پیکتوگرام و نوشتار تصویری می شود که طراحان حرفه ای با توجه به نیاز بازار هدف و نوع فعالیت برند از آن بهره می برند. همچنین در این زمینه علایق صاحبان رستوران و فست فود نیز باید مد نظر قرار داده شود.

المان ها در طراحی لوگو رستوران و فست فود

بیشترین استقبال از لوگوهایی می شود که مستقیما با ابزارهای آشپزی، رستوران ارتباط داشته باشند. اگر دقت کرده باشید بشقاب، قاشق، چنگال، کلاه سرآشپز و غیره در طراحی لوگو رستوران و فست فود به وفور یافت می شود. یک طراح هنرمند به خوبی می داند چطور فونت، رنگ و المان ها را تلفیق نماید تا جلوه های بصری بی نظیری را خلق کند. گاه می توان نوشتار انگلیسی و فارسی را به صورت المان های رستورانی اجرا نمود تا ارتباط قویتری میان نام و نشان ایجاد نمود. با این روش رستوران و فست فودها می تواند لوگویی داشته باشند که شبیه هیچ یک از نمونه های خارجی نیست.

طراحی تخصصی لوگو فروشگاه اینترنتی قناد شاپ در مشهد

اثر فرهنگ و سبک رستوران در طراحی لوگو رستوران

طبیعتا رستوران هایی که غذای چینی، ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی، ایرانی، ایرانی سنتی و ... سرو می کنند و منحصرا روی فرهنگی خاص تمرکز دارد، نوع طراحی لوگو، دکوراسیون و هویت بصری متفاوتی نسبت به سایر رستوران ها دارند. فونت، رنگ و دیگر عناصر در طراحی نیز تحت تاثیر این مهم قرار می گیرند و با توجه به آن به کار برده می شوند. اگر به دنبال طراحی لوگو رستوران و فست فود خود هستید بهتر است مجموعه نکات بالا را در طراحی لوگو مد نظر قرار دهید و همواره برای داشتن بهترین الگوها به افراد متخصص مراجعه نمایید تا لوگویی منحصر به فرد و جذاب داشته باشید. طراحی لوگو ظریف گرافیک با توجه به شناخت نیاز روز دنیا و سلایق صاحبان مشاغل انجام می شود که پروسه طراحی گام به گام  با مشارکت و نظر مشتری انجام می شود. در صورت تمایل برای داشتن لوگو رستوران و فست فود با ما تماس بگیرید.

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288