مجوزها

گام به گام با طراحی پوستر خلاقانه در ظریف گرافیک

  • اشتراک گذاری:
20 شهریور 1400 32003 0 طراحی پوستر

تفاوتی ندارد شما یک طراح گرافیک باشید که قصد دارید طراحی لوگو یا طراحی بسته بندی انجام دهید یا شخصی که برای برگزاری یک رویداد و یا تبلیغات کسب و کار و معرفی برند قصد دارد طراحی پوستر انجام دهد، در هر صورت بدون همراه داشتن خلاقیت و ایده پردازی نمی توانید انتظار خروجی مطلوبی از کار داشته باشید. برای طراحی پوستر خلاقانه نکات مهمی وجود دارد که آگاهی از آنها می تواند کمک بزرگی در دست یافتن به موفقیت در این زمینه باشد. با ظریف گرافیک همراه باشید تا با گام های مهم در طراحی پوستر خلاقانه آشنا شوید.

طراحی پوستر ظریف گرافیک

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی پوستر خلاقانه

اولین چیزی که با دیدن یک پوستر بر ذهن بیننده تاثیر خواهد گذاشت، رنگ به کار برده شده در طراحی پوستر می باشد. یک طراح پوستر با تجربه میداند که بدون شناخت و آگاهی از روانشناسی رنگ و تاثیر آن در تبلیغات، نمی توان انتظار بازخورد مطلوبی را داشت. با توجه به نوع رویداد و مکانی که قرار است طراحی پوستر برای آن انجام شود، باید بتوانید رنگ مناسبی را انتخاب کنید. یک طراح گرافیک باید بتواند بر اساس دانش و تجربه ترکیب رنگ مناسبی را در طراحی پوستر خلاقانه و تاثیرگذار به کار گیرد.

طراحی پوستر

انتخاب فونت تاثیرگذار برای طراحی پوستر خلاقانه

هر اندازه برای طراحی پوستر به انتخاب رنگ دقت کنید، مسلما طرح نهایی بدون متن و تایپوگرافی تاثیرگذار ناقص خواهد بود. سعی کنید در طراحی پوستر فونت های بولد، غیر رسمی، ایتالیک را در کنار هم قرار دهید و در نهایت با توجه به موضوع طراحی پوستر مناسب ترین انتخاب را انجام دهید. حواستان باشد، پیام و شعار روی پوستر، مهم ترین بخش روی طرح می باشد که کمی بی دقتی در انتخاب فونت، باعث میشود به درستی دیده نشود و نه تنها اثر مثبت در ذهن بیننده نخواهد داشت، بلکه اثری کاملا عکس را شاهد خواهید بود.

طراحی پوستر خلاقانه ظریف گرافیک

ایجاد انسجام در طراحی پوستر خلاقانه

نظم در طراحی و توجه به نحوه ی چیدمان بخش های مختلف پوستر مستقیما با ایجاد احساس رضایت بیننده ارتباط دارد. یک طراح گرافیک باید بتواند بخش های گوناگون طرح را به گونه ای در کنار هم قرار دهد که نظم موجود در آن به خوبی پیام مورد نظر را بیان کند.

استفاده هوشمندانه از فضای منفی در طراحی پوستر خلاقانه

تفاوت دید طراح گرافیک خلاق با سایر افراد در این است که به محیط اطراف نگاهی کاملا متفاوت دارد. فضای منفی یا خالی در طراحی پوستر نقش بسیار مهمی در ایجاد خلاقیت دارد و نباید براحتی آن را نادیده گرفت. ذهن خلاق به گونه ای فضای منفی را ایجاد میکند که در عین خالی بودن، در دل خود طرحی جذاب را جای داده باشد. در تصویر زیر براحتی میتوانید استفاده از فضای منفی را در طراحی پوستر خلاقانه و حرفه ای مشاهده نمایید.

طراحی پوستر خلاقانه

تاثیر مینیمالیست بر طراحی پوستر خلاقانه

سادگی در عین زیبایی مهم ترین چیزی می باشد که در طرح های مینیمال دیده میشود. استفاده از طراحی مینیمال نشان دهنده ی حرفه ای بودن طراح گرافیک بوده و در حالت کلی میتوان گفت تاثیر مثبتی در ذهن اکثر بینندگان ایجاد خواهد نمود.

ترکیب حرفه ای اشکال هندسی در طراحی پوستر خلاقانه

همان طور که در مقاله ی روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو اشاره نمودیم، هر یک از اشکال تاثیر خاصی در ذهن بیننده خواهند داشت و انتخاب آنها باید کاملا هوشمندانه باشد. در طراحی پوستر ترکیب اشکال هندسی و ایجاد طرح هایی جدید و منحصر به فرد نباید نادیده گرفته شود.

طراحی پوستر حرفه ای

حرکت بر خلاق قوانین همیشگی در طراحی پوستر خلاقانه

اگر قصد دارید در هر کسب و کار و فعالیتی به خوبی بدرخشید، گاهی برخلاف مسیر همیشگی حرکت کنید. پا گذاشتن بر قوانین و اصول به صورت هوشمندانه و با هدف درست میتواند شما را در رساندن به موفقیت در طراحی پوستر خلاقانه یاری کند.

تصویر سازی در طراحی پوستر خلاقانه

تفاوت طراح گرافیک حرفه ای با آماتور در نحوه ی انتخاب و استفاده از تصاویر می باشد. یک طراح گرافیک حرفه ای به جای انتخاب عکس های تهیه شده با دوربین، گاهی تصویرسازی میکند و خلاقیت را با تصویرسازی های هنرمندانه به طراحی پوستر خود گره میزند.

طراحی پوستر حرفه ای ظریف گرافیک

به چالش کشیدن احساسات بیننده با طراحی پوستر خلاقانه

هدف در طراحی لوگو، طراحی بسته بندی، طراحی پوستر و هر نوع طراحی دیگر، چیزی نیست جز جلب نظر مخاطب و ایجاد احساس رضایت در آنها. یک طراح گرافیک باید بتواند تمام اجزای طرح را به گونه ای در کنار هم قرار دهد که احساسات مخاطب را به چالش بکشد و حس خوبی را در آنها القا کند.

ایجاد تضادهای هنرمندانه در طراحی پوستر خلاقانه

ایجاد تضاد در طراحی تا حد زیادی به مخاطبین اصلی بستگی دارد و به همین خاطر هست که در هر نوع طراحی تاکید میشود که ابتدا مخاطب را بشناسید. افراد جوان با طرح های متضاد خیلی بهتر از افراد میانسال و کهنسال ارتباط برقرار می کنند و شاید به همین خاطر هست که در طراحی پوستر ورزشی این تکنیک به کار گرفته میشود.

طراحی پوستر حرفه ای ظریف گرافیک

مطالبی که در بالا به آنها اشاره نمودیم، تنها بخشی از نکاتی هستن که برای دست یافتن به طراحی پوستر خلاقانه می توانند مفید باشند و مسلما با تجربه به مرور نکاتی را خواهید آموخت که شاید در هیچ کتاب و کلاسی بیان نشده باشند. خلاقیت در طراحی را می توانید در نمونه کارهای طراحی پوستر ظریف گرافیک مشاهده نمایید. برای مثال طراحی پوستر خانه کودکان ای بی یک نمونه ی بسیار زیبا و البته با معنا و مفهوم از کارهای طراحی پوستر ظریف گرافیک می باشد. برای رسیدن به موفقیت در طراحی گرافیک، با ما همراه باشید

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288