مجوزها
logo-samandehi

باید و نبایدهای طراحی لوگو عکاسی که هر طراح گرافیک باید بداند

  • اشتراک گذاری:
3 اسفند 1399 7058 0 طراحی لوگو

طراحی لوگو عکاسی مانند هر نوع کسب و کار دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و برای شغل پر رقابتی مانند عکاسی که سرشار از هنر و ذوق میباشد، نمی توان انتظار لوگوی غیر حرفه ای داشت. یک طراح گرافیک با رعایت برخی از باید و نبایدها می تواند پیام تبلیغاتی و هدف اصلی یک عکاس را به خوبی نشان دهد و تا حد زیادی در ماندگاری نام برند تاثیر گذار باشد. برای آشنایی با مهم ترین اصول طراحی لوگو عکاسی در ادامه با ظریف گرافیک همراه باشید.

لوگو اسم عکاسی

شناخت مخاطب اصلی قبل از طراحی لوگو عکاسی

حرفه ی عکاسی شاخه های مختلفی دارد و هر عکاس سبک و مخاطبین خاصی دارد؛ برخی از عکاسان در زمینه ی عکاسی از مراسم عروسی مشغول به فعالیت می باشند و برخی عکاسی از طبیعت با کودک را ترجیح میدهند. یک طراح گرافیک باید بتواند با توجه به مخاطبان اصلی برند مورد نظر و نوع فعالیت عکاس، در نهایت سبک ایده آلی را برای طراحی لوگو انتخاب نماید. بدون شک لوگوی عکاسی از کودکان با لوگوی عکاسی که به ثبت تصاویر از طبیعت و حیات وحش می پردازد، تفاوت زیادی دارد.

لوگو اتلیه عکاسی

در طراحی لوگو، عکاسی متفاوت باشید

طراحی لوگو برای برندهایی که خودشان با هنر سر و کار دارند کمی سخت می باشد و باید ظرافت های خاصی را در حین طراحی مد نظر داشت. یک عکاس حرفه ای همیشه به دنبال خلق آثار منحصر به فرد و متفاوت می باشد و نمی توان انتظار داشت در طراحی لوگو برای آنها خلاقیت و ایده پردازی را کنار گذاشت.

قبل از شروع به طراحی لوگو نقاشی بکشید

داشتن مهارت استفاده از نرم افزارهای ادیت و طراحی یکی از اصلی ترین ابزارهای مورد نیاز برای طراحی لوگو یا هر نوع طراحی دیگر می باشد. اما واقعیت این است که هیچ چیز مانند نقاشی و طراحی روی کاغذ نمی تواند ذهن طراح را باز کند و راه و مسیر درستی را پیش روی آنها قرار دهد. یک طراح گرافیک برای ایجاد خلاقیت و رسیدن به بهترین نتیجه، چه برای طراحی لوگو عکاسی و چه هر نوع لوگوی دیگر، باید قلم و کاغذ بردارد و شروع به نقاشی و اتود زدن کند تا در نهایت خروجی مطلوبی را ایجاد نماید.

لوگو استودیو عکاسی

سادگی بخش اصلی طراحی لوگو

به جرات می توان گفت که دیگر زمان طراحی های شلوغ و پیچیده گذشته است و همه چیز رو به سادگی حرفه ای می رود. هر اندازه یک طراح گرافیک حرفه ای و با تجربه تر باشد، به همان اندازه می تواند طرح های ساده و کاملا بامعنا و مفهومی را ارائه دهد. با بررسی معنا و مفهوم لوگوهای برتر دنیا، کاملا متوجه خواهید شد که بهترین برندها کاملا ساده هستند و پیام اصلی برند را براحتی و در قالب لوگوی حرفه ای نشان می دهند.

استفاده ی درست از رنگ در لوگو عکاسی

تاثیرگذارترین عنصر در طبیعت و زندگی، رنگ می باشد که براحتی احساسات مخاطب را برمی انگیزد. با توجه به هدف و حوزه ی فعالیت عکاس و آشنایی با روانشناسی رنگ در طراحی لوگو، باید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید تا بازخورد خوبی را شاهد باشید. البته لازم است بدانید که استفاده از رنگ های متنوع در طراحی لوگو نتیجه ی خوبی را به همراه نخواهد داشت.

دانلود وگتور لوگو دوربین عکاسی

استفاده از فضای منفی در طراحی لوگو عکاسی

یکی از بهترین ترفندها در طراحی آرم و لوگوی حرفه ای و منحصر به فرد، استفاده از فضای منفی می باشد. بهترین نمونه در خصوص استفاده ی درست از فضای منفی، لوگوی طراحی شده برای Fedex می باشد که فضای بین X و E شکل پیکان و فلش را ایجاد نموده و نشان دهنده ی سرعت بالا در ارسال بسته های پستی می باشد. اینکه چطور از فضای منفی در طراحی لوگو عکاسی استفاده شود، به هنر و تخصص طراح بستگی دارد.

تصاویر و متن را نزدیک به هم قرار ندهید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اغلب طراحان لوگو ممکن است دچار شوند، استفاده از تصاویر و متن نزدیک و متصل به هم می باشد. یک لوگو در عین زیبایی باید خوانایی داشته باشد و هدف و پیام برند را بازگو کند. سعی کنید تا حد امکان متن و عکس را با هم در لوگو قرار ندهید و اگر قرار دادید، حتما فاصله ی بین این المان ها را به درستی انتخاب نمایید.

وگتور لوگو دوربین عکاسی

طراحی لوگو ظریف گرافیک

یکی از اصلی ترین تخصص های تیم ظریف گرافیک، ارائه ی طراحی لوگو حرفه ای و تخصصی می باشد. برای مثال طراحی لوگو عکاسی و آتلیه کودک سرخ یک نمونه ی خلاقانه و حرفه ای در این حوزه می باشد. سایر نمونه کارهای تیم طراحی لوگو ظرف گرافیک را می توانید از منوی نمونه کارها مشاهده کنید.

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال