مجوزها

10 طراح گرافیک معروف جهان در طراحی لوگو

  • اشتراک گذاری:
25 شهریور 1400 7225 0 طراحی لوگو

طراحی لوگو یکی از مهم ترین کارها در حوزه ی طراحی گرافیک و تبلیغات می باشد که طراح گرافیک می تواند خلاقیت و ایده پردازی خود را به بهترین نحو ممکن از این طریق نشان دهد. با اینکه چیزی به نام "بهترین شرکت طراح لوگو" یا "بهترین طراح لوگو" وجود ندارد اما در بین طراحی لوگوهای انجام شده در تمام دنیا، برخی از آنها از شهرت بیشتری برخوردار میباشند که حاصل کار طراحان گرافیک مشهور و نام آشنایی هستند. در این مطلب به معرفی گرافیست های مطرح در حوزه ی طراحی لوگو خواهیم پرداخت و نمونه کارهای هر یک را بیان خواهیم نمود. با ظریف گرافیک همراه باشید.

بهترین طراح لوگو مشهد و تهران

Ruth Kedar طراح لوگو گوگل

روت کِدار یکی از طراحان لوگوی معروف دنیا هست که دارای مدرک کارشناسی طراحی گرافیک از دانشگاه استنفورد می باشد. از بهترین و معروف ترین نمونه کارهای طراحی روت کدار میشه به لوگوی گوگل اشاره کرد. شاید وزی که این طراح شروع به طراحی لوگوی گوگل کرد، تصویر نمی کرد که در طول روز چندین میلیون نفر لوگوی گوگل رو مشاهده کنند و تا این حد این لوگو مشهور شود.

آرم گرافیکی برند گوگل

طراح لوگو آی بی ام، Paul Rand

اگر به فهرست آرم و لوگوهای مشهور دنیا توجه کنین، قطعا لوگوی شرکت IBM به چشمتان خواهد خورد. پُل رند یکی از طراحان گرافیک مطرح می باشد که بنیان گذار سبک طراحی گرافیک سوئیسی هست. در لیست کارهای مطرح این طراح می توان لوگوی IBM، UPS، ABC و آرم دانشگاه Yale رو مشاهده کرد.

طراحی لوگو ارزان

 لیندون لیدر (Lindon Leader)

همان طور که قبلا و در مطلب معنا و مفهوم پنهان در طراحی لوگوهای برتر دنیا اشاره کردیم، لوگوی شرکت fedex یکی از زیباترین لوگوهای معروف دنیاست که با ساده ترین نحو ممکن هدف و شعار اصلی برند فِدِکس را نشان میدهد. لیندون لیدر یکی از مشهورترین طراحان گرافیک دنیا محسوب میشود که طراحی لوگو برند فدکس را در رزرومه ی کاری خود جای داده است.

بهترین شرکت طراح لوگو در ایران

طراحی لوگو نایک، Carolyn Davidson

در تمام دنیا تعداد انگشت شماری از شرکت های نام آشنا وجود دارند که لوگو و آرم آنها از خود برند مشهورتر باشد و nike یکی از همان برندها می باشد. کارولین دیودسون در سال 1971 طراحی لوگوی نایک را را در دورانی که در دانشگاه پورتلند مشغول به تحصیل بود انجام داد. بعد از آن تا سال 1983 با نایک مشغول به فعالیت بود و در نهایت در سال 2000 از این حرفه بازنشسته شد.

طراحی لوگو نایک

راب جان اُف (Rob Janoff)  

قطعا لیست لوگوهای مطرح دنیا بدون نام لوگوی اپِل ناقص می باشد. راب جان اُف بعد از طراحی لوگو برای برندهای نام آشنایی مانند اینتل و آی بی ام، توانست خلاقیت، زیبایی و سادگی را در طراحی لوگوی اپل نشان دهد و این لوگو باعث شد تا نام راب جان اُف در لیست طراحان گرافیک مطرح دنیا براحتی به چشم بخورد.

طراحی لوگو اپل

اِریک نیچه (Erik Nitsche)

در سال 1955 طراح گرافیک مشهوری به نام اریک نیچه کار بسیار دشواری را انجام داد و برای تغییر لوگو برند General Dynamics شروع به طراحی مجموعه ای از آرم و پوسترهای مختلف کرد. این طراحی کاملا محرمانه بود و در نهایت در کنفرانس "Atoms for peace" به نمایش گذاشته شد و به عنوان تصویر برند Generak Dynamics انتخاب گردید.

لوگو

والتر لاندُر (Walter Landor)

در روزهایی که طراحی لوگو به مرور نقش و اهمیت خودش را در جذب مشتری و برندینگ نشان می داد، والتر لاندر که به عنوان طراح گرافیک مشغول به فعالیت بود، طراحی های بسیار زیبا و چشم گیری را برای لوگوی شرکت های مختلف انجام داد. طراحی لوگوهای انجام شده توسط این طراح بیشتر آرامشبخش و گرم بودند و سبک سوئیسی مدرن داشتند. امروزه لاندُر را بخاطر لوگوی Levi و Alitalia می شناسند.

طراحی لوگو خلاقانه

سائول باس (Saul Bass)

طول عمر طراحی لوگوهای سائول باس به 34 سال میرسد و کارهای معروف و زیبایی مانند لوگوی AT&T، لوگوی برند Bell، لوگوی Kleenex و لوگوی Girl Scouts به چشم میخورد. با گذشت سالهای زیاد از طراحی لوگوهای انجام شده توسط سائول باس، بسیاری از لوگوها هنوز مورد استفاده قرار میگیرند و جایگاه ویژه ای در معروفیت برندهای مختلف را دارند.

گرافیست کیست

آلن فلِتچر (Alen Fletcher)

آلن فلتچر یک طراح گرافیک بریتانیایی می باشد که با تلفیق سبک اروپایی و آمریکایی، سبک و روش جدیدی را برای طراحی ایجاد نموده است. فلتچر از همان ابتدای شروع فعالیت خود طراحی های منحصر به فردی را انجام داده است که در این بین می توان به لوگوی Reuters و V&A اشاره کرد.

لوگوی معروف ایرانی

پائول شِر (Paula Scher)

تلفیق عناصر فرهنگی و هنرهای زیبا به منظور ایجاد طرح های کاملا منحصر به فرد و البته معنادار در کارهای انجام شده توسط پائول شِر براحتی به چشم میخورد. امروزه بر روی آرم و لوگوهای مشهوری مانند Tiffany&CO و City Book می توانید هنر و دانش این طراح را مشاهده کنید. لازم است بدانید که پائول شِر در سال 2000 موفق به دریافت جایزه ی Chrysler بخاطر خلاقیت و نوآوری گردید.

بهترین طرح های لوگو و اسامی طراحان

همان طور که قبلا در مطالب مربوط به اصول مهم در طراحی لوگو اشاره کرده ایم، یکی از مهم ترین کارها مشاهده ی نمونه کارهای طراحی مطرح دنیا و الهام گرفتن از کار بقیه می باشد. بدون شک با مشاهده و مقایسه و تجزیه و تحلیل طراحی لوگوهای انجام شده توسط دیگران، ایده‌های خوبی در ذهن شما روشن میشود اما در نهایت این خلاقیت طراح است که منجر به یک خروجی خاص و منحصر به فرد میگردد. 

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288