مجوزها
logo-samandehi

طراحی تخصصی لوگو در اهواز

 • اشتراک گذاری:
28 شهریور 1400 2057 0 طراحی لوگو

طراحی لوگو دارای قدمت چندین ساله می باشد که بیشتر افراد معتقدند اولین لوگو متعلق به یونان باستان است و بعد از آن در قرن سیزدهم میلادی برای علائم تجاری، بازرگانی، صنعتی و بازرگانی طراحی شده است. به عنوان مثال اولین لوگوها را دامدارن به صورت تمبرهای آهنی داشتند که داغ می کردند و بر روی حیوانات خود می زدند. امروزه طراحی لوگو یکی از عناصر اصلی در معرفی یک برند می باشد. در این مطلب سعی کرده ایم به نکات مهم که تیم ظریف گرافیک در طراحی تخصصی لوگو در اهواز به صورت حرفه ای به آن ها توجه می کند اشاره کنیم. خبر خوش به آن دسته از مشتریان گرامی که از سراسر ایران و حتی سایر کشور ها متقاضی طراحی لوگو، طراحی بسته بندی، طراحی کاتالوگ و غیره هستند،

ظریف گرافیک کلیه خدمات فوق را به صورت آنلاین ارائه می کند و می توانید این فرصت را به خود بدهید تا طراحی آنلاین لوگو را با تجربه ظریف گرافیک داشته باشید. خواهید دید که چطور بدون صرف زمان و هزینه اضافه می توانید تنها با ارتباط از راه دور تنها از طریق شبکه های اجتماعی واتسپ و تلگرام سفارش خود را ثبت و طراحی مورد نظر را در زمان تعیین شده دریافت کنید. در این میان تنها هزینه ای که پرداخت می کنید هزینه طراحی است و لزومی به رفت و امد های غیر ضروری و مشکل ساز با وجود فعالیت های روز مره نخواهید داشت. با ما همراه باشید.

نکات مهمی که در طراحی حرفه ای لوگو باید بدانید

برای اینکه بتوان کاری را حرفه ای  انجام داد باید به اصول و قواعدی که در آن حوزه می باشد دقت کرد. بعد از دانش و تخصص، مهارت های تجربی، اهمیت ویژه ای دارد که کمک خواهند کرد تا بهترین نمونه کارها ارائه شود. طراحی تخصصی لوگو مانند هر حرفه دیگری قواعد خاص خود را دارد، می خواهیم در این قسمت با ظریف گرافیک همراه باشید تا با نکات مهم در زمینه طراحی تخصصی لوگو بیشتر آشنا شوید:

طراحی لوگو ساده

شاید دقت کرده اید که بیشتر برندهای معروف دارای یک لوگو بسیار ساده و شیک هستند و دلیل آن است که مخاطب در یک نگاه به راحتی بتواند کلیّت لوگو را درک کند. همچنین به راحتی در ذهنش بماند و حک شود. یک لوگو پیچیده معمولا علاوه بر اینکه طراحی دشوار و زمان نیاز دارد، نمی تواند در در مدت زمان کوتاه به سرعت در ذهن مخاطبین بماند که برای ماندگاری آن باید هزینه های زیادی صرف تبلیغات کنید تا بتوانید لوگو پیچیده که طراحی شده را در ذهن ها ماندگار کنید.

لوگوی شرکت ساختمانی شاه سازه

بسیاری از طراحان خبره معتقد هستند که طراحی یک لوگو ساده به مراتب بسیار سخت تر از لوگو پیچیده می باشد زیرا شما در لوگوهای پیچیده می توانید از عناصر بسیاری استفاده کنید اما در لوگو ساده شما باید در کوتاه ترین عبارات و اشکال مفهوم را به مخاطب برسانید . یک طراح حرفه ای لوگو می تواند تمامی ویژگی و یا امکاناتی را که برند مورد نظر دارد در یک لوگو ساده بگنجاند.

اندازه لوگو

یکی از اصول و قوانین مهم در طراحی لوگو، سایز لوگو است. شما به عنوان یک طراح باید بدانید که لوگویی که طراحی کرده اید باید در ابعاد مختلف قابل طراحی و اجرا باشد. مثلا لوگو باید در سربرگ، آگهی های تبلیغاتی، وب سایت، بیلبورد و مواردی دیگر از این قبیل قابل اجرا باشد. اگر طرحی که برای لوگو انتخاب شده است پیچیده باشد بهتر است بدانید این لوگو ها در سایزهای کوچک نامفهوم خواهند شد و کوچک شدن سایز کیفیت خوانایی آن را کاهش می دهد. یک طراح خبره در زمان تحویل برند سعی می کند لوگو را در سایزهای مختلف در اختیار مشتری قرار دهد تا برای موارد  مختلف به راحتی در دسترس و قابل استفاده باشد.

تعادل در ابعاد مختلف لوگو

زمانی که یک طراح، می خواهد لوگویی را طراحی کند باید بداند که یک اصل در طراحی ان است که نسبت طول و عرض در لوگو به خوبی رعایت شده باشد. به عنوان مثال اگر یک لوگو بسیار باریک و بلند باشد یا برعکس پهن و کشیده باشد از دیدگاه بصری کمی گیج کننده و نازیبا است. منظور از تعادل طول و عرض، این نیست که در طراحی تمامی لوگو ها از قانون قرینه سازی یا ابعاد برابر استفاده شود، زیرا در این صورت تمامی لوگوها شبیه یکدیگر می شوند. منظور دقیق این است که یک تعادل نسبی در کل طرح ایجاد شود که در نهایت یک لوگو زیبا و خوش فرم را ارائه دهد. بیشتر طراحان حرفه ای سعی می کنند که از اشکال هندسی به ویژه مربع و دایره شرع کنند تا بتوانند قانون تعادل طول و عرض را به خوبی د ر طراحی لوگو رعایت کنند.

طراحی لوگو حرفه ای هتل در مشهد با ظریف گرافیک

جزئیات لوگو

گاهی مشتری از شما می خواهد که از متن در کنار اشکال گرافیکی برای طراحی لوگو استفاده شود وظیفه شما به عنوان یک فرد که می خواهد لوگوی تخصصی طراحی کنید این است که یک تعادل مناسب بین اشکال گرافیکی و متن ایجاد کنید. اگر در ابتدای طراحی لوگو هستید بهتر است به صورت جداگانه بر روی متن و اشکال گرافیکی کار کنید، با این روش می توانید یک متن و شکل گرافیکی حرفه ای خلق کنید و بعد از آن دو را تلفیق کنید.

شناخت مخاطب

از جمله اصولی که طراحی در زمان طراحی لوگو باید به ان دقت داشته باشد، شناخت کافی از از مخاطب است. گاهی مشتری درخواست طراحی مجدد لوگو دارد، در حالیکه لوگوی شخصی خود دارد اما احساس می کند که لوگو مانند گذشته تاثیری بر روی مخاطب نمی گذارد. در این زمینه یک طراح باید عواملی که باعث تغییر روحیات و نظر مخاطبین شده است را شناسایی کند و در طراحی مجدد لوگو آن ها را در نظر بگیرد. یک طراح لوگو همیشه سعی می کند لوگویی طراحی کنند که فروش محصول بیشتر شود، باید بدانید برای رسیدن به این هدف می توان از راه شناخت مخاطب مسیر را طی کرد و نتیجه بهتری دریافت نمود.

ماهیت و هدف کمپانی سفارش دهنده

یکی از اصول بنیادی در طراحی لوگو شناخت تاریخچه کمپانی است که طراح باید مطابق ماهیت اصلی و تاریخچه کمپانی طراحی را شروع کند. یک طرح قدرتمند زمانی می تواند اصالت کمپانی را نشان دهد که طراح بداند کمپانی برای موفقیت چه راه هایی را طی کرده است. به عنوان مثال اگر می خواهید طراحی لوگو برای موسسه آموزشی داشته باشید، می توانید از اشکال هندسی استفاده کنید اما برای طراحی لوگو بستنی فروشی بهتر است از طرح هایی متناسب با موضوع بستنی، شیرینی و غیره کمک بگیرید.

تاثیر لحظه ای بر مخاطب

از جمله قواعد طراحی لوگو تخصصی که طراح باید در نظر بگیرد طرحی الگویی است که تاثیر آنی و لحظه ای بر مخاطب بگذارد. گاهی بعضی از طرح ها به قدری ساده و روان هستند که در کمتر از چند ثانیه می تواند در ذهن مخاطب حک شود.

اولویت آخر رنگ

دقت به رنگ انتخابی در لوگو بسیار اهمیت دارد اما نه به اندازه ای که شما را به یک طرح خاص محدود کند زیرا در بعضی از مواقع بیشتر لوگوها به صورت سیاه و سفید چاپ می شود به همین دلیل یک طراح حرفه ای ابتدا سعی می کند یک طرح زیبا خلق کند و بعد رنگ مورد نظر را برای آن انتخاب کند.

تاثیر رنگ ها

در گذشته های نه چندان دور بیشتر کمپانی ها سعی می کردند یک رنگ را برای هویت صنفی خود انتخاب نمایند و بعد از آن طراحان لوگو راهی آسان برای انتخاب رنگ لوگو داشتند. اما در حال حاضر بیشتر کمپانی ها رنگ خاصی مد نظر ندارند و سعی می کنند که انتخاب رنگ را به عهده طراحان لوگو بسپارند. طراحان حرفه ای ابتدا طرح مورد نظر را پیاده سازی می کنند، سپس در رنگ های متنوع که مرتبط با کمپانی یا سلایق مشتری است به ایشان ارائه می دهند و نظر نهایی را به عهده وی می گذارند.  نباید از رنگ های زننده و متضاد در طراحی لوگو استفاده شود .

رنگ های چاپی

یک طراح حرفه ای لوگو باید این قانون را بداند که رنگی که انتخاب می کند در چاپ نهایی چه کیفیتی دارد و زمان انتخاب رنگ، رنگی را انتخاب کنید که در زمان چاپ به هدف نزدیکتر باشد .

هویت بصری شرکت فروش و تعمیر تلفن

سبک بودن ایده

یکی از اصولی که در طراحی لوگو باید به آن دقت کنید این است که نیازی نیست که شما در یک لوگو ساده چند هدف را پیاده کنید زیرا برای این کار طراحی برای شما و درک مخاطب سخت تر می شود. گاهی ممکن است طراح با پافشاری مشتری روبرو شود که لوگو باید پیچیده باشد این وظیفه طراح است که مشتری را مجاب کند که طرح ساده تاثیر بهتری بر روی مخاطب دارد. برای اینکه بتوانید مشتری خود را برای پذیرش یک طرح ساده مجاب کنید می توانید نمونه ای از برندهای معروف که لوگو های بسیار ساده دارند را مثال بزنید مانند برندهای معروف نایک، ورساچ، گوچی، ال جی و مواردی دیگر.

تبلیغات

تبلیغات یکی از اصول مهم در طراحی لوگو می باشد زیرا اگر تبلیغات به صورت گسترده باشد و مدت زیادی در مکان های مختلف در دید مخاطب باشد می تواند بهتر در ذهن حک شود. به عنوان مثال یک کمپانی معروف مانند نایک با یک لوگوی ساده توانسته است خود را در جهان به همگان معرفی کند و تنها دلیل موفقیت آن تبلیغات گسترده ای که از قبل انجام داده است.

طراحی حرفه ای لوگو به چه صورت است؟

یکی از الزامات هر کسب و کار داشتن لوگویی متناسب با نوع فعالیت اقتصادی است که دنباله رو اهداف برند می باشد. اگر اطراف خود را ببینید خواهید دید هر آنچه از محصولات و خدمات که هست با نام تجاری و آرم خود را معرفی می کند اما از این بین کدام یک از طراحی ها حرفه ای عمل نموده اند؟ طراحی حرفه ای لوگو زمانی اتفاق می افتد که جذابیت بیشتری داشته باشد و در تبلیغات سهم بسزایی داشته باشد. لوگو های سازمانی را در ست های اداری، بیزینس کارت، تابلو و طراحی دکوراسیون داخلی می توانید ببینید که به مخاطب خود خاطر نشان می کند هر کجا چنین آرمی مشاهده شد، شرکت X است.  طراحی حرفه ای لوگو بهتر است پر معنا، زیبا و استاندارد باشد تا بتواند در تمام زمینه ها و دوره های زمانی با رقبای هم رده خود در بازار داغ تجارت به رقابت بپردازد.

طراحی حرفه ای لوگو سالن زیبایی و لیزر در مشهد با ظریف گرافیک

شاید در گذشته اهمیت زیادی به طراحی لوگو داده نمیشد و صاحبان کسب و کار توجه زیادی به آن نداشتند. گاه مشاهده میشد مدیران بنا به سلیقه خود طرحی رابه یک فوتوشاپ کار داده اند تا آن را اجرا کنند بدون آنکه در نظر بگیرند این لوگو برای اهداف سازمانی در آینده ای نه چندان دور یا نزدیک قابل استفاده است یا خیر؟! این چنین لوگو هایی ضعف های خود را پس از مدتی به وضوح نشان می دهند که دیر یا زود باید به فکر طراحی حرفه ای لوگو سازمانی شد.

از یک طراحی حرفه ای لوگو چه انتظاری باید داشت؟

همانطور که از نام آن پیدا است برای طراحی حرفه ای لوگو باید در جستجوی باز خورد ها و اعمال تغییرات جدید سازمانی بود تا بیشتر در دیده ها برجسته شد و جلب توجه نمود. ظریف گرافیک بر این عقیده است طراحی حرفه ای لوگو باید ویژگی هایی داشته باشد تا آن را از سایر نمونه ها متمایز سازد و عامل موفقیت آن گردد.

طراحی حرفه ای لوگو های تجاری در ظریف گرافیک

 1. طراحی حرفه ای لوگو زمانی به اثبات می رسد که به سرعت مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و نظر ها را به خود جلب کند.
 2. یک لوگوی حرفه ای بدون هیچ متن و نوشته ای به وضوح می تواند هدف را انتقال دهد و منظور را بازگو کند.
 3. منسجم و چهارچوب خاص دارد.
 4. به راحتی از دیگر لوگو ها متمایز است باز شناخته می شود.
 5. طراحی حرفه ای لوگو چنان قدرتی دارد که تا مدت ها و حتی سالیان سال در اذهان حک می شود.
 6. به راحتی تکراری و خسته کننده نخواهد بود.
 7. در عین داشتن طراحی حرفه ای، ظاهر ساده و مینیمالیستی دارد.
 8. توجه رقبای تجاری و دیگر افراد را به خود جلب می کند و بیانگر خدمتی ویژه همراه با توانای بالا است.

چرا طراحی حرفه ای لوگو امری است ضروری در کسب و کار؟

 • چرا نیاز به طراحی لوگو داریم؟
 • لوگو چه نقشی را در برند ایفا می کند؟
 • نقش آن در معرفی کسب و کار به دیگران چیست؟
 • آیا می توان بدون طراحی لوگو کسب و کار خود را موفق پیش برد؟
 • برای طراحی حرفه ای لوگو به چه کسانی باید مراجعه کنیم؟
 • آیا می توان جایگزینی برای طراحی حرفه ای لوگو  در سازمان ارائه داد؟

و سوالات دیگری که مخاطبان ظریف گرافیک در جلسه اول معارفه و مشاوره می پرسند و باید به تک تک آن ها به گونه ای منطقی و اصولی پاسخ داد.

کارت ویزیت مبلمان و دکوراسیون داخلی ظریف گرافیک

در نظر بگیرید، شما نام خود را جایی اعلام نکنید از همه بخواهید شما را با صفات معرفی کنند، چنین کاری خنده دار است. اگر کسی بگوید همان آقای قد بلند، خوشتیپ که در تاریخ فلان دیدیم. یا خانومی که بسیار مهربان و خوش برخورد بود و مشاوره خوبی در زمینه خرید محصول به ما داد... ممکن است آریالایان قد بلند خوشتیپ بسیاری را در  آن تاریخ دیده باشید و یا از فروشگاهی خاص، فروشنده های بسیاری با این ویژگی ها است که نمی توان به راحتی تشخیص داد. اما کافی است به یک نام اشاره کنید تا دقیقا بزنید توی خال و به شما بگویند با چه کسی کار دارید. از این رو لوگو نیز هویت و نام تجاری را پشتیبانی می کند که با دیدن آن به راحتی می توان تشخیص داد این لوگوی سازمانی برند X است و یا این لوگو مربوط به این خدمت است.

هرگز از طراحی حرفه ای لوگو غافل نشوید و بهتر است بهترین ها را از طراحان حرفه ای در مدت زمان معین با توجه به اهداف سازمانی، علایق مدیران، نوع برند، بازار هدف و غیره بخواهید. طراحی حرفه ای لوگو گامی است رو به جلو که در هر زمان شما را چند قدم از سایر رقبا جلوتر می برد و در نظر داشته باشید بعد از طراحی حرفه ای لوگو این تولید کننده است که باید کیفیت را ضمیمه کند تا به محبوبیت و شهرت برسد. انگه خواهید دید که همه می گویند "چشم بسته قبولت داریم." و چه جای افتخار است که در دیدگاه همگان شایسته و منتخب باشید.

طراحی حرفه ای لوگو در مشهد با ظریف گرافیک

اهمیت باز طراحی حرفه ای لوگو برای لوگوهای منسوخ

گاه در برخی لوگو ها می بینیم که لوگو ها را باز طراحی یا ری دیزاین کرده اند. می تواند علل مختلفی برای این کار  بیان کرد که بیشتر برای لوگوهای غیر حرفه ای و در برخی موارد با توجه به نیاز روز انجام می شود. عللی که می تواند در باز طراحی حرفه ای لوگو مؤثر باشند عبارتند از :

 • لوگو یکی از مهم ترین المان های هویت سازمانی است  که باید کاملا تخصصی انجام شود.
 • یک لوگو اثرات عمیقی در ذهن مخاطب می گذارد و تا سال ها ماندگار خواهد بود. بهتر است اگر طراحی لوگوی ضعیفی دارید حتما باز طراحی – ری دیزاین آن را داشته باشید.
 • لوگو های غیر حرفه ای ریسپانسیو نیستند و نمی توان به راحتی در مهر، ست اداری و غیره از آن ها استفاده کرد. زیرا یا جزئیات خود را از دست می دهند یا بی کیفیت می شوند.
 • لوگوها باید در میان نمونه های جهانی خود خوش بدرخشند و حرفی برای گفتن داشته باشند. اگر چنین نیست حتما آن را با باز طراحی حرفه ای لوگو وارد چرخه فعالیت سازمان کنید.

طراحی لوگو دندانپزشکی

طراحی آنلاین لوگو اختصاصی در ظریف گرافیک

ظریف گرافیک در این مقاله با موضوع طراحی تخصصی لوگو در اهواز قصد داشت تا بهترین روش برای طراحی حرفه ای یک لوگو قدرتمند را ارائه نماید. برای این کار تمامی قوانین و اصولی که باید در طراحی لوگو رعایت شود را بکار گرفت . گروه طراحی آنلاین لوگو ظریف گرافیک در این زمینه به صورت تخصصی چند سال است که فعالیت دارد و در این زمینه همواره تخصصی ترین نمونه ها را به مشتریان خود ارائه نموده است. طراحی لوگو در اهواز به صورت آنلاین اغلب با تولیدات و محصولات صادراتی، از قبیل، خرما، ادویه، کلوچه و  غیره روبرو است که در هر زمینه با شناخت بازار هدف در سطح جهانی اقدام به طراحی لوگو می نماییم.

با طراحی آنلاین لوگو ظریف گرافیک بازاری که امروز در پیش رو است پا را فراتر از بازار های محلی و کشور ی نهاده و رقبا، تولید کنندگان آنسوی مرز ها را به رقابت می طلبد. از  این رو طراحی لوگو محصولات اهواز باید به گونه ای صورت گیرد که در نگاه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد و هویتی اثربخش برای سازمان محسوب شود. با ما بدون مرز هر انچه را که می خواهید دریافت کنید. مهم نیست در کجای این کره خاکی هستید و چه بُعد مسافتی با ظریف گرافیک دارید، کافی است در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید و یا با شماره های پشتیبانی تیم طراحی ظریف گرافیک تماس حاصل نمایید.

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال