مجوزها

بهترین شرکت طراحی لوگو و بسته بندی زعفران + نمونه کار ها

 • اشتراک گذاری:
20 شهریور 1400 2368 0 طراحی بسته بندی

شرکت های زعفرانی در بازارهای داخلی و خارجی مشغول به فعالیت هستند، از این میان چه تعداد موفق عمل می کنند؟ عامل موفقیت فروش در شرکت های زعفرانی چیست؟ چطور می توان در بازار های فروش جهانی زعفران به رقابت پرداخت و برتر شد؟ در این مقاله ظریف گرافیک قصد دارد شما را با انواع بسته بندی زعفران و طراحی لوگو شرکت های زعفرانی آشنا کند تا با توجه به آن هوشمندانه و با اطمینان بهترین شرکت طراحی لوگو و بسته بندی زعفران را انتخاب کنید.

چرا نیاز به طراحی بسته بندی زعفران داریم؟

در بسیاری از مراکز؛ خرید و فروش زعفران به صورت فله انجام می شود و فقط زمانی با بسته بندی ارائه می شود که در بازار به نام برندهای مختلف به فروش برسد. این بازار می تواند بازار داخلی یک کشور و یا بازار جهانی باشد. در هر یک از این دو نوع بازار، مشتریان از ملیت ها و فرهنگ های مختلف خواهند بود که باید نیازها را شناسایی نموده و مطابق آن طراحی بسته بندی زعفران صورت گیرد.

طراحی-لوگو-بسته-بندی-زعفران

طبق تجربه ظریف گرافیک اگر طراحی بسته بندی غیر استاندارد انجام شود، در فروش موفق نخواهد بود. قدرت یک تیم طراحی در آن است که با شناخت اهداف برند و آنتالیز اطلاعات، بهترین نمونه بسته بندی را عرضه نماید. در نظر بگیرید، زعفران شما نیاز به طراحی بسته بندی دارد تا بتواند کیفیت، مرغوبیت و طرفداران خود را از دیگر رقبا مجزا کند. بسته بندی وجه تمایز چشمگیری را برای برندهای مختلف به وجود می آورد از این رو بدون محدودیت می توانید با نام تجاری و طراحی خاص در بازار داخلی و بین المللی به فعالیت بپردازید.

طراحی انواع بسته بندی زعفران برای فروش داخلی

در صورتی که فروش زعفران در بازار ایران انجام می شود در طراحی بسته بندی بیشتر به فرهنگ، سلایق، علایق و جغرافیا توجه می شود. طراحی بسته بندی برای فروش داخلی دغدغه بسیاری از زعفران کاران و تُجاری است که صرفا در ایران فعالیت می کنند. از این رو عرضه در محدوده یک کشور باید بسیار حرفه ای انجام شود تا سود و فروش کلانی را به همراه داشته باشد. با این حال قبل از اقدام به طراحی بسته بندی محصول، یک طراح باید بداند محصول مورد نظر در کدام بازار، برای چه نوع مخاطبی و کجا عرضه می شود.

عسل-فرآورده-زعفرانی

طراحی بسته بندی زعفران سوغاتی

بسیاری از مسافران که به خراسان سفر می کنند زعفران را به عنوان هدیه برای عزیزان خود به همراه می برند. این طلای ناب و سرخ خراسان گاه مسافر دیگر کشورها خواهد شد و یا در دیگر شهرهای ایران به دست علاقمندان خواهد رسید. با این حال نوع طراحی بسته بندی زعفران سوغاتی باید اصیل و با شکوه انجام شود که انتخاب رنگ و طرح در همه ابعاد هارمونی و هماهنگی چشمگیر و ملموسی را داشته باشد. بعنوان مثال می توان:

 1. در ترکیب رنگ این نمونه طراحی، رنگ های طلایی، قرمز، بنفش، زرد و برای خاص شدن بیشتر، از رنگ سیاه استفاده کرد. همینطور تصاویر می توانند ترکیبی از گل زعفران و کلاله آن باشد.
 2. تصویر مکانهای تاریخی و تفریحی ایران جهت ارائه به بازار داخلی برای مخاطبان ایرانی در بسته بندی های سوغاتی مشاهده می کنید. مخاطب با دیدن این تصاویر روی بسته بندی، به آن محصول با تعصب خاصی نگاه میکند و بی شک در ذهن به راحتی حک خواهد شد.
 3. همچنین انتخاب نمونه ظرف، نوع چاپ و حک حروف در طراحی مهم است. ظروف زعفران می توانند از نوع پلی کریستال، فلزی ، شیشه ای و کاغذی باشند.

طراحی بسته بندی در بازار های محلی

نوع بسته بندی در قیمت فروش زعفران بسیار تاثیر گذار است. به طور طبیعی بسته بندی های تجاری به دلیل بازار داغ رقابتی زعفران در متریال گرانقیمت و فاخر انجام می شود که قیمت محصول در زمان فروش افزایش می یابد. با این حال برای طراحی بسته بندی زعفران در بازار داخلی سعی کنید با بهترین متریال مقرون به صرفه، الگوهای زیبا و شایسته ای را به مخاطب ارائه کنید.

 • اگر تمایل دارید فروش خوبی در بازار داخلی داشته باشید در نظر بگیرید برای چه سطحی از جامعه تمایل دارید محصول ارائه کنید؟
 • مخاطب از محصول مورد نظر چه انتظاری دارد؟
 • تمایل به پرداخت چه میزان هزینه هستند؟ آیا توان پرداخت بالاست یا پایین؟

 

پیشنهاد بهترین ظرف در طراحی بسته بندی زعفران

ظروف زعفران در بازار از نوع پلی کریستال یا پلی استایرن، فلزی ، شیشه ای و کاغذی است. برای انتخاب بهترین ظرف در طراحی بسته بندی زعفران قطعا این اطلاعات کمک کننده خواهد بود.

 • ظروف پلی کریستال زعفران: این ظروف به دلیل جنس بدنه، استحکام و شفافیت؛ طرفداران بی شماری در این زمینه دارد. این ظرف، زعفران را در مقابل گرما، رطوبت و تاثیرات منفی بیرونی به خوبی حفظ می کند.
 • ظرف فلزی زعفران: این ظروف از جنس فولاد نرم با روکش قلع و کروم ساخته شده است. ظروف خاتم از معروف ترین ظروف فلزی زعفران است که در طرح و ابعاد مختلف در بازار ارائه می شود. مهم ترین مزیتی که در این ظروف وجود دارد علاوه بر زیبایی طرح خاتم، قسمتی به صورت پنجره شیشه ای روی درب آن تعبیه شده تا نگین سرخگون خراسان خودنمایی کند و به خوبی نشانگر کیفیت زعفران باشد. از ظروف خاتم به دلیل نوع طراحی، لوکس بودن، ابعاد، اندازه و زیبایی در بازار بین المللی علاقمندان زیادی دارد.
 • ظروف کاغذی زعفران: ظروف کاغذی از کم هزینه ترین ظروف زعفران به شمار می رود که بیشتر در بازار داخلی مورد استقبال است. این ظروف به جنس پاکت مقوایی، کاغذی، وکیوم، متالایز، کرافت، بسته بندی ترسبافان و پاکت سفید موجود هستند.
 • ظروف شیشه ای زعفران: ظروف شیشه ای جزو گرانترین ظروف موجود در بازار می باشند اما بیشتر برای بسته بندی های صادراتی استفاده می شوند و باز خورد خوبی دارند.

طراحی لوگو شرکت های زعفرانی در مشهد با ظریف گرافیک

شرکت های زعفرانی در خراسان رقابت تنگاتنگ تجاری دارند. قطعا برندهای زعفران باکیفیت و مرغوب در صورتی برنده میدان خواهند بود که به صورت حرفه ای در طراحی لوگو عمل کنند و به معرفی نام تجاری در بازارهای داخلی و بین المللی بپردازند. طراحی لوگو شرکت های زعفرانی در مشهد تخصص ظریف گرافیک است که متقاضیان همواره داخلی و خارجی هستند. در طراحی لوگو شرکت زعفرانی همواره به اصول رنگ شناسی، استانداردهای طراحی لوگو، نوع مخاطبین و نیاز برند پرداخته می شود.

طراحی--لوگو-زعفران

 

از نمونه لوگوهای شرکت های زعفرانی ظریف گرافیک دیدن کنید

 

قبل از هرچیز مهم است بدانیم چه میزان هزینه برای تبلیغات و معرفی برند خود در نظر دارید. یک طراح متخصص و با تجربه با توجه به شرایط شرکت زعفرانی بهترین پیشنهاد بسته بندی را خواهد داد و طراحی را بلا استثنا با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. برای خاص بودن از اولین گام های معرفی برند قدرتمند و هدفمند عمل کنید تا ارزشمند ترین اثر را به بازار ارائه نمایید و در ذهن ها بمانید.

 

 طراحی استاندارد بسته بندی زعفران برای فروش جهانی – بین المللی

 با توجه به تجربه ظریف گرافیک تاجرانی که اهمیت زیادی به طراحی بسته بندی زعفران برند خود می دهند، از فروش محصول رضایت بسیار داشته اند. یک انتخاب هوشمندانه و به موقع، تضمین کننده فعالیت سالیان سال یک تجارت خواهد بود. طراحی بسته بندی زعفران برای فروش جهانی متقاضیان بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد. جنس بسته بندی، نوع طراحی، ترکیب رنگ، استفاده از المان ها و زبان طراحی بسته بندی مهارت و تخصص یک طراح شروط مهم در موفقیت یک بسته بندی است.

 

طراحی استاندارد بسته بندی زعفران باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. ابعاد ظروف و بسته بندی باید در گرم های مختلف ارائه شود.
 2. فضای جعبه یا ظرف متناسب با وزن و حجم زعفران باشد تا از خرد شدن و یا له شدن آن جلوگیری کند.
 3. نوع جنس بسته بندی نباید به کیفیت و سلامت زعفران صدمه بزند.
 4. مانع از نفوذ هرگونه آلودگی، رطوبت و غیره شود.
 5. بسته بندی ساده و شکیل باشد.
 6. علائم استاندارد بسته بندی اعم از نوع محصول، علائم استاندارد حمل و نگهداری داشته باشد. این علائم کمک شایانی به محصول می کند تا سالم و باکیفیت به دست مصرف کننده و یا دیگر فروشندگان برسد. نکته مهم آنکه علائم استاندارد مطابق با استانداردهای کشور مقصد باشد.
 7. اطلاعات مرتبط با محتویات روی بسته بندی درج شود.
 8. از رنگ های جذاب و چشمگیر استفاده شود.
 9. ماهیت و کیفیت محصول برای مخاطب محرز باشد. بعنوان مثال تعبیه پنجره پیشنهادی روی بسته بندی گزینه مناسبی است.
 10. بسته بندی به گونه ای باشد که حس خرید و علاقمندی در مشتریان ایجاد کند. برخی بسته بندی ها صرفا به لحاظ زیبایی و خلاقیت در طراحی باعث فروش محصول می شوند.
 11. اطلاعات مفید و متقاعد کننده به مصرف کننده ارائه شود تا از خرید خود مطمئن و رضایتمند باشد.
 12. یک بسته بندی موفق و خوب آن است که منجر به بازاریابی و فروش برند شود.
 13. بار فرهنگی داشته باشد و نماینده ای درخور برای کشور تولید کننده باشد.
 14. ظرف، داخل بسته بندی جابجا نشود و تکان نخورد.
 15. اگر مصارف مهمی برای استفاده از زعفران برای تهیه نوشیدنی، خوراکی، درمانی و غیره در نظر دارید برای مخاطب اشاره ای روی بسته بندی داشته باشید.
 16. آدرس و مشخصات تولید کننده را همراه با سایت و شماره تماس ذکر کنید.

بسته بندی مناسب برای حمل زعفران صادراتی

زعفران صادراتی ممکن است از راه های هوایی، دریایی، ریلی و یا زمینی به مقصد منتقل شود از این رو در هر روش حمل و نقل باید آیتم های مختلف طراحی بسته بندی را در نظر گرفت:

 • برای حمل بسته بندی زعفران صادراتی در روش هوایی، زمان کوتاه تر و دقت بیشتری را خواهید داشت. البته در حمل هوایی زعفران هزینه جابجایی نیز بیشتر خواهد بود و هرچه میزان وزن بسته ها بیشتر باشد به هزینه ها افزوده خواهد شد. از جمله معایب مسیر هوایی می توان به مسیرهای محدود، مالیات های غیر مستقیم و مالیات فرودگاهی اشاره کرد.
 • حمل دریایی زعفران صادراتی از پرطرفدار ترین شیوه های صادرات است که با هزینه های کمتر حجم زیادی از بسته بندی ها را می توانید به کشور مقصد منتقل کنید. البته فاصله زمانی به روش حمل دریایی به طبع بیشتر از نوع هوایی خواهد بود. از جمله معایب حمل زعفران به روش دریایی می توان به جداول زمانبندی اشاره کرد که انعطاف پذیری کمتری دارند، عوارض و مالیات بندرگاهی، تاخیرهای غیر قابل پیش بینی، هزینه تخلیه بار و حرکت بار و وارد شدن فشارهای ناگهانی در حرکت کشتی به محموله اشاره کرد. اما اگر بسته بندی استانداردهای لازم را داشته باشد امکان آسیب دیدن محتویات بسیار کم خواهد شد.
 • حمل ریلی زعفران برای جابجایی های داخلی بسیار هوشمندانه و مقرون به صرفه است. حجم زیادی از بسته بندی ها را می توان در مدت زمان معین به مقاصد مختلف ارسال کرد.  از جمله معایب حمل ریلی می توان به تاخیر در تحویل محموله، تکان های قطار در تغییر خطوط قطار اشاره کرد.
 • حمل بسته بندی زعفران در مسیر زمینی از جمله روش های انتقال محموله های داخلی است که تحویل بار سریع تر، حمل آسان و کم هزینه خواهد بود. اما از جمله معایب حمل زمینی خراب شدن وسیله نقلیه، تغییر وضعیت جوی، ترافیک و تصادف خواهند بود که بهتر است در نظر گرفته شود.

اهمیت طراحی لوگو شرکت های زعفرانی

زمانی که به برندی خاص فکر می کنید، لوگوی تجاری را به یاد خواهید آورد که بیشتر از دیگر المان های تبلیغاتی در ذهنتان تداعی می شود. از این رو شرکت های زعفرانی نیز برای معرفی بهتر و سریع تر خود به بازار نیاز به طراحی لوگو بیادماندنی دارند که در تبلیغات مختلف، طراحی بسته بندی، پوستر ها و غیره پر کاربرد است. در هریک از نمونه طراحی لوگو زعفران دریافتیم که باید به گونه ای تخصصی طراحی انجام شود زیرا این نشان تجاری دو عملکرد مهم را بر عهده دارد.

طراحی-لوگو-دانیام-زعفران

 1. لوگو نماینده برند در بازار است.
 2. معرف و مُبلغ نام تجاری است که هرچه حرفه ای تر انجام شود، توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.

از این رو اهمیت طراحی لوگو زعفران را جدی بگیرید و از نمونه های کپی شده و الگوهای خارجی استفاده نکنید. طراحی لوگو شرکت های زعفران بدون محدودیت به صورت تایپوگرافی، تصویری، انتزاعی، مفهومی و غیره انجام می شود. برای طراحی لوگو شرکت های زعفرانی موارد ذیل بسیار مهم هستند:

 • اغلب شرکت های زعفرانی، تجارت و صادرات زعفران به دیگر کشور ها دارند. بهتر است از المان های صادرات جهانی در طراح به کار گرفته شود.
 • لوگو نشانی از کلاله، گل زعفران و رنگ آن داشته باشد تا به راحتی قابل تشخیص باشد.
 • اگر نماد کُره یا دایره را در طراحی لوگو شرکت های زعفرانی مشاهده کردید، نشان دهنده کره زمین و جهانی بودن بازار هدف است.
 • در صورت نیاز و ضرورت می توان از نام برند نیز در طراحی لوگو استفاده کرد.
 • ترکیب خلاقانه از المان زعفران و نام تجاری قطعا نتایج شگفت انگیزی را به بار خواهد آورد.

 

برای طراحی لوگو زعفران به کجا مراجعه کنیم؟

تمامی برندهای معتبر و مطرح دنیا در ابتدای فعالیت از افراد موفق و کسب و کارهای مشابه مشاوره یا الگوهای پیش فرض را دریافت کرده اند. بدون داشتن نقشه راه نمیتوان قدمی در راستای تحقق آرمان های سازمانی برداشت. ما در ظریف گرافیک با دریافت اطلاعات و ارائه مشاوره های قبل از همکاری با چشم انداز های برند آشنا خواهیم شد و در پایان دقیق ترین نمونه را ارائه می نماییم. در نظر داشته باشید، هرگز هزینه ای که برای طراحی لوگو صرف می کنید، هزینه اضافه و ناکارآمد نیست، بلکه به نوعی سرمایه گذاری است که در آینده نتایج را خواهید دید. اگر طراحی لوگو زعفران، تخصصی انجام شود خواهید دید نه تنها، جایگذاری آن در طراحی بسته بندی شکیل و لوکس خواهد بود، بلکه در تبلیغات مختلف نیز خوش خواهد درخشید. بهترین شرکت طراحی لوگو و بسته بندی زعفران این امکان را به برند خواهد داد تا بتواند با لوگوی مدرن و ساده در اذهان به سرعت ماندگار شود و به سهولت تداعی کننده نام تجاری در همه جا باشد.

لوگو-زعفران-مایتی

شما همراه گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09374808618 تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی واتسپ و تلگرام با ظریف گرافیک ارتباط برقرار نمایید. طراحی لوگو و بسته بندی زعفران از جمله تخصص های ما است که با بسیاری از برندهای داخلی و خارجی در این زمینه همکاری داشته ایم و نتایج بی نظیری را رقم زده ایم. طراحان ما در تیم ظریف گرافیک با توجه به نیاز برند مطالعات و تحقیقات لازم را انجام داده و با آنالیز فعالیت رقبای جهانی و داخلی برند، بهترین الگو ها را در زمینه طراحی لوگو زعفران ارائه می نمایند. همواره بر آنیم تا برند شما را فاخر و اصیل به نمایش بگذاریم.

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال