مجوزها

خصوصیات طراحی یک کاراکتر خوب برای تبلیغات + نمونه کاراکتر

 • اشتراک گذاری:
28 اسفند 1399 (آخرین بروزرسانی در 17 تیر 1402 ) 4308 0 طراحی بسته بندی
آنچه در این مطلب می خوانید:

با نگاهی گذرا به محصولات تجاری مختلف و بازی های کامپیوتری و انیمیشن های گوناگون پی به نقش مهم کاراکترها خواهید برد. طراحی کاراکتر با وجود کاربرد وسیع خود در طراحی بسته بندی و لوگو، کاری است که در نگاه اول ساده به نظر می رسد اما در واقع کار دشواریست و نیاز به مهارتهای خاصی دارد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های یک کاراکتر و نکات مهم در طراحی آن آشنا کنیم.

 

 

مطمئنا شما نیز از دوران کودکی تا امروز انیمیشن های زیادی را دیده اید و شخصیت های معروف و محبوب دوران کودکی خود را به خوبی به یاد می آورید. ماندگاری طولانی مدت شخصیت های کارتونی در ذهن باعث شد تا در تجارت و تبلیغات نیز از این عنصر مهم غفلت نشود و شخصیت های تجاری جذاب و ماندگاری تا به امروز خلق شوند. مطمئنا شما بعد از شنیدن نام چی توز قبل از محصولات آن میمون معروف چی توز را به یاد خواهید آورد. پس نباید از کنار آن ساده گذشت.

 

 

نکات مهم در طراحی کاراکتر

قبل از خلق و طراحی کاراکتر به شما توصیه میکنیم دوباره نگاهی به گذشته بیندازید شخصیت های معروف کارتونی را به خاطر بیاورید و نکاتی که در ادامه بیان می شوند را رعایت کنید تا بتوانید بهترین  را برای برند یا هر کاربرد دیگری که برای کاراکتر خود در نظر دارید داشته باشید. نکات مهم در طراحی کاراکتر عبارتد از:

 • در تمام کاراکترهای طراحی شده برای انیمیشن یا تجارت و یا هر نوع کاربرد گرافیکی دیگر سادگی مهم ترین ویژگی می باشد که طراح باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. مانند تمام عناصر تبلیغاتی و گرافیکی از پیچیدگی و ابهام فاصله بگیرید.

 • یک ویژگی خاص و منحصر به فرد برای کاراکتر خود در نظر بگیرید که آن ویژگی با نگاه ساده به کاراکتر به خوبی مشاهده شود و نیاز به توضیح برای بیننده نباشد.

 • از رنگ ها به درستی استفاده کنید. شخصیت های کارتونی و تبلیغاتی بهتر است تا رنگهای جذابی داشته باشند اما تنوع رنگ کمی را برای طراحی درنظر داشته باشید و ثبل از انتخاب رنگ در مورد روانشناسی رنگ مطالعه داشته باشید.

 • دیدن زیاد به شما کمک خواهد کرد بهتر طراحی کنید. سعی کنید قبل از شروع و ایده پردازی ابتدا شخصیت های تجاری و انیمیشن های مختلف را ببینید و نقاط قوت و ضعف هر کدام را مشخص کنید.

 • بالا بردن قدرت تجسم و الهام گرفتن از شخصیت های اطراف، حیوانات، اجسام و حتی تلفیق اینها می تواند به شما در خلق شخصیت های خلاقانه و جذاب کمک قابل توجهی کند.

 • متفاوت بودن با شخصیت های معروف و معمول نکته ی بسیار مهمی است که باعث می شود بیننده ی بیشتری جذب کاراکتر شما شود.

 

 

 • قبل از طراحی سعی کنید کاراکتر خود را در ذهن مجسم کنید و آنرا از تمام جوانب نگاه کنید. روبرو، پشت سر، نیم رخ و غیره. شما باید بتوانید به طور کامل کاراکتر خود را تجسم کنید. ابزارهایی مانند turnaround می تواند کمک خوبی برای شما در این مرحله باشند.

 • ویژگی های گروه سنی و جنسیت افرادی که با این شخصیت و کاراکتر سرو کار دارند را درنظر داشته باشید. مطمئنا کاراکتر طراحی شده برای دختران و پسران متفاوت خواهد بود.

 • سعی کنید کاراکتر را با ویژگی های اخلاقی مختلف طراحی کنید. شخصیت همیشه خوشحال ممکن است نتواند بین همه محبوب شود پس در کنار خوشحال بودن عصبانیت، خشم، ترس و غیره را نیز طراحی کنید.

 • برای معرفی برند با کاراکتر شما باید دقت زیادی داشته باشید زیرا کاراکتر تاثیر بسیار مهمی در ذهن بیننده خواهد گذاشت. کاراکتری طراحی کنید که در خور جایگاه برندتان باشد. با یک کاراکتر مناسب و خلاقانه حجم زیادی از سرمایه گذاری برای معرفی برند را کاهش می دهد، چون ماندگاری کاراکتر در ذهن بیشتر از سایر تبلیغات می باشد.

 

logo-design-margan-card

 

اینها موارد اندکی هستند که شما باید قبل و در حین طراحی کاراکتر در نظر داشته باشید. اما بعد از اینکه شما یک کاراکتر تجاری را برای برندینگ طراحی کردید باید سعی کنید آنرا به همه معرفی کنید. سوال اینست که از کجا باید شروع کرد؟ عرصه برای معرفی کاراکترها زیاد می باشد. شما به عنوان کسی که نقشی در طراحی گرافیک و دستی در تبلیغات دارید باید سعی کنید ابتدا از چاپ کاراکتر خود روی اجناس و کالاهای ارزان قیمت تر و پرکاربرد استفاده کنید. مطمئنا در شروع یک کار بهتر است از رفتن به سمت کالاهای گران قیمت مانند اسباب بازی ها جلوگیری کرد. پیکسل، کارت پستال، لوازم تحریر، کاور لپ تاپ، تی شرت، کفش های کتونی و بسیاری از موارد دیگر همگی برای چاپ و معرفی کاراکترهای شما مناسب می باشند. با ما در ظریف گرافیک برای آشنایی با بهترین نکات طراحی و تبلیغات همراه باشید.

دانلود کاتالوگ نمونه کارهای ظریف گرافیک

دانلود

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال
09331003288