مجوزها
logo-samandehi

طراحی بسته بندی در اصفهان + نمونه کارها

  • اشتراک گذاری:
28 شهریور 1400 2291 0 طراحی بسته بندی

طراحی جعبه و بسته بندی اصفهان همانند بسته بندی سایر شهرها باید از ظرافت و خلاقیت کافی برخوردار باشد. البته با توجه به این که محصولات و سوغاتی های اصفهان زبان زد هستند، بهتر است برای طراحی بسته بندی در اصفهان طرح هایی در خور اصالت و قدمت فرهنگی این شهر ارائه گردد.

اهمیت طراحی بسته بندی در اصفهان
اثری که طراحی بسته بندی در تبلیغات یک محصول دارد، هیچگاه تبلیغات تلویزیون، بیلبورد و یا محیطی ندارند. تبلیغات مختلف که هزینه های گزافی هم دارند در مقابل طراحی بسته بندی محصول بسیار کم اثر هستند.

  1. طراحی بسته بندی به عنوان یک عنصر تبلیغاتی مهم شناخته می شود که در قفسه های فروشگاه و یا در پنل یک فروشگاه اینترنتی به معرفی محصول می پردازد.
  2. این روش تبلیغاتی ارتباط بسیار نزدیکی با مخاطب دارد و کیفیت را به بهترین شکل به مصرف کننده نشان می دهد. به طور کلی طراحی بسته بندی، نوعی بازاریابی خاموش برای فروش محسوب می شود.

به دلیل تنوع و گستردگی مخاطبان بسته بندی محصولات در اصفهان، باید طراحی بسته بندی به نحوی انجام شود که با سلایق و انتخاب های متفاوت همخوانی داشته باشد تا به فروش برسد. این محصولات شامل صنایع دستی، سوغات خشکبار، حبوبات غیره هستند که مدل های خاص در تنوع بسته بندی را می طلبند.

طراحی حرفه ای بسته بندی ادویه و حبوبات

نکات مهم طراحی بسته بندی در اصفهان

تمامی محصولات اصفهان از مواد غذایی، خشکبار، صنایع دستی و دیگر تولیدات همه با انواع مدل از بسته بندی مرتبط هستند. با توجه به هریک از محصولات باید طراحی بسته بندی خلاق و اصولی انجام شود. وظیفه ی اصلی بسته بندی خشکبار و حبوبات، محافظت از محصول در مقابل باکتری، آفتاب، نفوذ هوا و گردو غبار و روطوبت است. گاهی اوقات از نوعی بسته بندی جذب کننده ی اکسیژن در طراحی استفاده می شود که به طول عمر  محتویات بسته کمک می کند. با این حال این نوع بسته بندی باید نشان و اشاره ای به محتویات خود داشته باشد تا مخاطب از وجود آن مطلع شود.

جعبه مقوایی بسته بندی صنایع دستی در اصفهان باید پوشش مستحکم و مقاومی باشد که از کالا در مقابل آفتاب، ضربه، لرزش، فشار و حشرات محافظت کند. انواع فرش و صنایع دستی در اصفهان با الیاف و متریال مختلف تهیه می شوند که ممکن است دچار آسیب یا خرابی های احتمالی شوند. طراحی بسته بندی محصولات در اصفهان، برای دو نوع کالای متفاوت انجام می شود که باید با دقت و شناخت کافی از فرهنگ اصفهان انجام شود.

شرکت چاپ و بسته بندی لیبل عسل در اصفهان

طراحی بسته بندی در اصفهان؛ معرفی محصول

استفاده از علائم و نمادها بر روی بسته بندی باعث می شود تا در مراحل انبارش، حمل و توزیع بین فروشگاه ها، مورد توجه قرار گیرد. از طرفی اطلاعاتی مانند ارزش غذایی، طریقه ی مصرف و سایر اطلاعات وابسته به محصول بر روی بسته بندی قرار می گیرد که سبب معرفی نوع محصول و اطلاع رسانی به مخاطب شود.

طراحی بسته بندی در اصفهان؛ جنبه تبلیغاتی محصول

طراحی کارتن بسته بندی و انواع لیبل خود به خود به تبلیغات نامحسوس محصول می پردازند. در یک نگاه اگر نظر مخاطب را به خود جلب نماید و باعث ایجاد انگیزه در خرید شود می توان گفت طراحی بسته بندی، موفق عمل کرده است.

طراحی بسته بندی در اصفهان؛ سهولت در حمل

بسته بندی محصولات اصفهان برای انواع سوغاتی، کالاهای صادراتی و یا مصارف مردم شهر اصفهان انجام می شود. به همین دلیل به نوع فروش و مخاطب در طراحی بسته بندی محصولات اصفهان باید دقت کرد. بسته بندی سوغاتی در اصفهان باید کوچک، با وزن مناسب و طراحی فاخر انجام شود. زیرا این محصول به عنوان سوغات اصفهان باید پیام آور فرهنگ و هنرهای غنی این کهن شهر باشد و همچنین به راحتی قابل حمل باشد.

طراحی کاتالوگ و طراحی بسته بندی طلقی در اصفهان

طراحی بسته بندی در اصفهان؛ محصولات صادراتی

محصولات صادراتی که برای فروش های بین المللی در نظر گرفته می شوند باید طراحی اصیل ایرانی - اصفهانی در آن گنجانده شود تا معرف خود و شهر سازنده به همگان باشد.  می توان از زبان های انگلیسی و عربی برای معرفی بهتر محصول استفاده کرد و تبلیغات مؤثرتری در حوزه ی صادرات محصولات اصفهان داشت.

طراحی بسته بندی در اصفهان؛ جابجایی بسته بندی

محصولات به طور کلی سه نوع بسته بندی اولیه، دوم و سوم دارند. بسته بندی که محتویات محصول با آن مستقیما در ارتباط هستند را بسته بندی اولیه گوییم. بسته بندی مانند کارتن که حاوی چند پاکت یا بسته از محصول است را بسته بندی دوم و در نهایت بسته بندی های بزرگتر که برای حمل محصول بین شهری و یا بین المللی بکار می رود که حاوی چند کارتن از محصول است، بسته بندی سوم نام دارد. در هر سه نوع بسته بندی باید طراحی به گونه ای انجام شود که افراد بخوبی بدانند با چه نوع کالایی مواجه هستند و استانداردهای حمل آن برچه اساس است. استفاده از علائم و نمادهای روی بسته بندی با دانش و آگاهی باید انجام شود.

طراحی حرفه ای لیبل و بسته بندی عسل زعفرانی

طراحی بسته بندی در اصفهان؛ خلاق و جذاب

اگر یک طراحی بسته بندی و لیبل محصول به اندازه کافی خلاق باشد، مخاطب به راحتی با آن ارتباط برقرار خواهد کرد، بدون آنکه توسط کسی معرفی شده باشد. به همین دلیل یک طراحی بسته بندی خلاق می تواند:

  1. به جلب توجه مخاطب و تبلیغات محصول بپردازد.
  2. باعث بخاطر سپردن محصول توسط مصرف کننده شود.
  3. ارتباط مستقیم مخاطب با محصول را برقرار کند و اطلاعات لازم را ارائه دهد.
  4. با سنین مختلف و سلیقه های متفاوت همخوانی داشته باشد.

نکاتی که طراحان باید در مورد طراحی جعبه بسته بندی در اصفهان بدانند

  • توجه به نام برند: مهم ترین علل فروش یک محصول شناسایی نام برند توسط مخاطب است. هنگامی که مصرف کننده به خرید محصول یک برند وفادار باشد در هر فاصله ای می تواند نام برند را تشخیص دهد. بهتر است نام برند خوانا و درشت در وسط طرح قرار گیرد.
  • شناسنامه ی محصول: حتما اطلاعات لازم در مورد نوع محصول، طریقه ی مصرف، جدول ارزش غذایی، سن مناسب مصرف کننده، علائم اختصاصی و غیره در روی بسته بندی قرار گیرد.
  • استفاده از فونت و تصاویر: فونت ها باید از خوانایی و وضوح بالایی برخوردار باشند و همچنین قدرت تصاویر با کیفیت را در طراحی بسته بندی فراموش نکنید

نمونه ادویه جات شرکت طراحی بسته بندی مواد غذایی

تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک با فعالیت در کنار برندهای معتبر ایرانی و بسیاری از کشورهای خارجی مشغول به فعالیت حرفه‌ای است. می توانید از نمونه طراحی بسته بندی محصولات بهداشتی، دارویی، غذایی و سایر محصولات از نمونه کارهای ظریف گرافیک دیدن نمایید و جهت سفارش چاپ و طراحی جعبه و لیبل بسته بندی در اصفهان با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال