مجوزها
logo-samandehi

الگوسازی و طراحی بسته بندی چای ایرانی

  • اشتراک گذاری:
7 فروردین 1400 2345 0 طراحی بسته بندی

چای در فرهنگ ما ایرانی ها جایگاه خاصی دارد و یکی از اصلی ترین نوشیدنی های گرم به شمار می آید. از آنجا که یکی از بهترین نوع چای در دنیا را می توان از مزارع شمال کشورمان جمع آوری کرد، در نتیجه طراحی بسته بندی چای باید ظرافت خاصی داشته باشد تا بتواند ارزش واقعی این محصول را نشان دهد. در ادامه اشاره ای خواهیم داشت به طراحی بسته بندی چای و نکات مهمی که باید در حین طراحی آن مد نظر داشت را معرفی خواهیم نمود. با ظریف گرافیک همراه باشید.

خرید کردن پاکت چای دمنوش

برندهای معروف و نام آشنا در صنعت تولید و صادرات چای ایرانی، برای دست یافتن به جایگاه مطلوب و معرفی نام تجاری خود به بهترین و ماندگارترین شیوه ی ممکن، به اهمیت طراحی بسته بندی چای کاملا واقف هستند و آن را بخش مهمی از توسعه ی فعالیت خود می دانند. شما به عنوان یک طراح گرافیک و شخصی که قصد دارید تا طراحی بسته بندی را برعهده بگیرید، باید به ارزش این محصول و نقش طراحی بسته بندی بر میزان فروش آگاه باشید و نکات مهمی را رعایت کنید.

جعبه مقوایی چای خارجی

انتخاب رنگ در طراحی بسته بندی چای

از آنجا که رنگ بر میزان جذب مخاطب در هر زمینه ای تاثیر بسیار زیادی دارد، در نتیجه باید در همان مراحل ابتدایی و با توجه به طرح اصلی بسته بندی، رنگ مناسبی را انتخاب کرد. البته در انتخاب رنگ این نکته را نباید فراموش کرد که آنچه در صفحه ی مانیتور به عنوان رنگ انتخابی در طراحی بسته بندی چای مشاهده می کنید، با خروجی آن از دستگاه چاپ تفاوت زیادی دارد و باید به کدهای رنگ CMYK کاملا آشنا باشید. در حالت کلی می توان گفت، رنگی را در بسته بندی چای باید به کار برد که زیبا، جذاب، دارای اثر مثبت بر ذهن مخاطب و مطابق با خروجی دستگاه های چاپ باشد.

 

درج اطلاعات ضروری بر روی بسته بندی چای

همیشه این نکته را در هر نوع طراحی بسته بندی باید به خاطر داشت که، طراحی باید به گونه ای باشد تا مخاطب و مشتری بدون باز کردن در جعبه، متوجه شوید که داخل جعبه چه چیزی قرار دارد. به عبارت دیگر، اطلاعات و نوع بسته بندی باید به وضوح محصول داخل جعبه را معرفی کند. در طراحی جعبه چای باید اطلاعات مورد نیاز را به شیوه ی کاملا هوشمندانه در جاهای مختلف طرح قرار داد تا انتظار بازخورد مثبت از سمت مشتری را داشت.

طراحی بسته بندی زعفران

ایده طراحی بسته بندی خلاقانه چای

استفاده از تصاویر مناسب در طراحی بسته بندی چای

یکی از مهم ترین نکات در طراحی بسته بندی چای حفظ زیبایی طرح در کنار رعایت استانداردهای طراحی بسته بندی می باشد. همان طور که در مطلب طراحی بسته بندی زعفران اشاره کردیم، تصاویر مهم ترین فاکتور در معرفی محصول داخل جعبه می باشند و باید تصاویر با کیفیت و زیبا و کاملا مرتبط با نوع محصول در طراحی بسته بندی استفاده کرد. برای مثال در طراحی بسته بندی چای، یک لیوان چای یا یک برگ سبز از چای حدود 90 درصد از معرفی محصول را به راحتی انجام خواهد داد.

کارتن چای سبز

خلاقیت در طراحی بسته بندی چای

ذهن و چشم انسان همیشه به دنبال چیزهایی می باشد که با بقیه ی محیط فرق دارند و به همین خاطر است که تا این اندازه به خلاقیت در طراحی تاکید میشود. با ایجاد طراحی بسته بندی خلاقانه چای براحتی می توانید مشتری های بیشتری را به سمت قفسه های فروشگاه جذب کنید و در نتیجه باعث افزایش فروش خواهید شد.

توجه به حفظ و نگهداری چای در طراحی بسته بندی

حفظ کیفیت محصولات و داشتن مقاومت در برابر ضربه های ناشی از جا به جایی محصولات در کارخانه و انبار، یکی از مسائل و چالش های بزرگ در طراحی بسته بندی می باشد. نوع بسته بندی و شکل ان باید به گونه ای باشد که بسته های چای براحتی و بدون آسیب دیدن محصول داخل جعبه بر روی هم قرار بگیرند و قابلیت حمل راحتی داشته باشند.

طراحی بسته بندی حرفه ای چای

طراحی بسته بندی چای زیبا و فاخر

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید؛ هر اندازه یک محصول دارای کیفیت باشد اما نحوه ی نمایش و ارائه ی مطلوبی نداشته باشد، بدون شک جایگاهی در بازار پر از رقابت جهانی و داخلی نخواهد داشت. تولید جعبه چای ایرانی زیبا و فاخر نه تنها در جذب مخاطب بیشتر کمک شایانی به برندها خواهد نمود، بلکه ارزش واقعی آنرا در بازار بین المللی نشان خواهد داد. تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک با تلفیق دانش و هنر در طی سالها همکاری با برندهای مختلف، به جایگاه مطلوبی در طراحی بسته بندی دست پیدا کرده است. نمونه کارهای طراحی بسته بندی ظریف گرافیک دلیلی می باشد بر این حرف...

 

طراحی بسته بندی چای ظریف گرافیک:
طراحی بسته بندی و خدمات چاپ تخصصی چای هویاتی

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال