مجوزها
logo-samandehi

نحوه ی طراحی بسته بندی با فرهنگ و هنر افغانستان

  • اشتراک گذاری:
5 فروردین 1400 1138 0 طراحی بسته بندی

فرهنگ و هنر غنی افغانستان در همه زمینه ها از جمله کسب و کارهای افغانستان حضور دارند. رنگ و طرح های محبوب افغانستان را می توان در صنایع دستی، دوخت لباس، دکوراسیون، ویترین ها، بسته بندی محصولات و غیره یافت. طراحی بسته بندی مواد غذایی با فرهنگ و هنر افغانستان عجین شده است و جزء لاینفک آن می باشد. 

استفاده از رنگ در طراحی بسته بندی با توجه به فرهنگ افغانستان

مردم خونگرم افغانستان انسان هایی شاد و زنده دل هستند که استفاده از انواع رنگ های شاد و روشن را می توانید در بازارها، پوشش زنان و کودکان و غیره به وضوح مشاهده نمایید. تجلی رنگ در فرهنگ و هنر افغانستان از دیرباز بر همگان مبرهن است. پس برای طراحی بسته بندی محصولات افغانستان بهتر است از رنگ های مورد علاقه ی مردم افغانستان استفاده نمایید. نمونه ای از رنگ های محبوب در افغانستان: بنفش، قرمز، نارنجی، زرد، سبز هستند که تنوع رنگ و نقوش را در محصولات بازار افغانستان به وفور می توان یافت. پیشنهاد می کنیم حتما برای یک بار هم که شده سفری به افغانستان داشته باشید تا نقش رنگ در فرهنگ افغانستان را بهتر درک کنید. در افغانستان طراحی بسته بندی هایی با طرح و رنگ های جذاب و خیره کننده بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، در واقع هرچه جامعه بپسندد طرح ها همان روال را طی خواهند کرد.  

استفاده از تصاویر در طراحی بسته بندی در افغانستان

الگوهای بصری و استفاده از تصاویر در طراحی بسته بندی محصولات افغانستان نقش مهمی در موفقیت یک طرح دارند. از تصاویر روی بسته بندی زعفران، صابون، رنگ مو، محصولات آرایشی و بهداشتی و غیره به راحتی می توان پی برد که یکی از المان های اصلی و مورد علاقه جامعه ی افغان استفاده از تصاویر در طراحی بسته بندی بوده که با آن می توانند ارتباط بهتری بگیرند. طراحی بسته بندی مینیمال، کمتر در طراحی های افغانستان دیده می شود و طراحی ها سمت و سویی اجتماعی و فرهنگی دارند. فرهنگی که سال هاست جایگاه خود را در صنعت طراحی و چاپ به خوبی حفظ کرده است.

استفاده فونت و زبان های مختلف در طراحی بسته بندی محصولات افغانستان

در طراحی بسته بندی محصولات افغانستان سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی بکار می روند که زبان انگلیسی حتما بصورت پایه ای در بسته بندی قرار می گیرد و انتخاب زبان فارسی و یا عربی به کشور دریافت کننده ی محصول بستگی دارد. بطور کلی محصولات افغانستان برای کشورهای اروپایی، حوزه ی خلیج فارس و ایالات متحده ی عربی و غیره از زبان های عربی و انگلیسی و برای صادرات به ایران از زبان فارسی بجای زبان عربی در طراحی بسته بندی استفاده می کنند. طراحان بسته بندی تا حدودی به این سه زبان آشنایی داشته دارند تا اشتباهات احتمالی در املا، نگارش و نوشتار باعث بی اعتبار شدن و یا زیر سوال رفتن برندشان نشود. فونت ها در طراحی بسته بندی افغانستان همانند سایر بسته بندی ها بصورت ساده بکار برده می شود و تعدد فونت هم نداریم. نوشته ها در کادرهای مشخص و منظم قرار می گیرند تا از سردرگم شدن مخاطب جلوگیری نمایند.

مهم ترین و ضروری ترین نکات در طراحی بسته بندی

اعتبار و موفقیت افغانستان در صادرات بین المللی

موفقیت های افغانستان در زمینه صادرات بین المللی را می توان به کشورهای پاکستان، هندوستان، آسیای میانه، ایران، روسیه، چین، اروپا، کانادا، استرالیا و کشورهای خلیج بسط داد و نرخ صادرات نسبت به سال گذشته با وجود تمام مشکلات افزایش داشته است. امروزه افغانستان در بین همه محصولات صادراتی خود در سطح بین الملل، در زمینه ی صادرات زعفران بسیار موفق عمل می کند. با همه ی تفاسیر، باید بهترین های دنیای گرافیک در طراحی بسته بندی کالاهای افغانستان مورد استفاده قرار گیرد چون با مخاطبانی بین المللی روبرو هستند.

شناخت جامعه ی مقصد در طراحی بسته بندی محصولات افغانستان

در طراحی بسته بندی محصولات افغانستان قبل از شروع به طراحی موارد زیر مهم هستند:

  1. صادرات به چه کشوری قرار است انجام شود؟
  2. فرهنگ جامعه ی هدف در اصول  طراحی بسته بندی چیست؟
  3. رنگ های مد نظر برند مورد نظر چیست؟
  4. کسب اطلاعات مورد نظر برای بسته بندی محصول به زبان های عربی، انگلیسی و فارسی
  5. دانستن اطلاعاتی مانند سلیقه و نظر ارباب رجوع برای طراحی بسته بندی محصول

نهایی کردن طرحی بسته بندی محصول و ارسال چاپ

محصول نهایی باید مورد تایید مشتری طراحی بسته بندی واقع شود و با گرفتن تایید و یا اعمال تغییرات با همفکری و توافق بین طراح و مشتری به یک طرح واحد برسید. موارد همخوانی فرهنگی، هنری، اجتماعی و غیره را در طرح نهایی بررسی نمایید. کوچک ترین اشتباهی باعث ایجاد ضرر و زیان های غیر قابل جبرانی خواهد شد. در تایید نهایی بسته بندی محصولات موارد زیر را قبل از ارسال به چاپ بررسی نمایید:

  • رنگ ها به صورت اصولی و مخصوص به چاپ انتخاب شده باشند.
  • تمامی جزئیات و نکات لازم قید شوند.
  • اشتباه تایپی، املایی و غیره وجود نداشته باشد.
  • ابعاد با وزن محصول و یا تعداد آن هماهنگ باشد.

طراحی حرفه ای بسته بندی محصولات افغانستان در ظریف گرافیک

ما در تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک از افراد متخصص و حرفه ای بهره می بریم و با تجربه ی کافی و دانش لازم طراحی بسته بندی را به صورت تخصصی تحت نظر و رضایت مشتری انجام می دهیم. طراحی بسته بندی محصولات افغانستان در رزومه ظریف گرافیک از اعتبارات متخصصان ما در این زمینه است. جمع شده ایم تا خدمتگذار شما در صنعت طراحی و چاپ بسته بندی محصولات بدون محدودیت باشیم.

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال