مجوزها
logo-samandehi

خدمات چاپ و طراحی بسته بندی در مشهد

  • اشتراک گذاری:
24 شهریور 1400 1628 0 طراحی بسته بندی

انتخاب طراحی گرافیکی بسته بندی در هر مکانی از جمله مشهد با توجه به نقش مهم شهر از نظر صنعتی علاوه بر جنبه ی فرهنگی و معنوی آن گستره ی وسیعی دارد و مجموعه ای محصولات از قبیل زعفران، خشکبار، نبات، لوازم بهداشتی و شوینده و غیره را شامل میشود. از آنجا که نوع طراحی و اِلمان های به کار رفته در بسته بندی تاثیر زیادی بر جذب مخاطب دارد، در نتیجه باید در طراحی بسته بندی در مشهد به نکات خاصی توجه داشت تا گام موثری در افزایش فروش و ایجاد احساس خوشایند و رضایت در کاربر و مخاطب برداشت. در ادامه به این مساله نگاه عمیق تری خواهیم داشت. با ظریف گرافیک همراه باشید.

جعبه مقوایی زعفران

انواع طراحی بسته بندی در مشهد

از آنجا که مشهد به عنوان پایتخت معنوی شناخته شده می باشد و در تمام طول سال زائران زیادی به این شهر سفر می کنند، در نتیجه خرید سوغات اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه داشت. برخلاف گذشته که سوغاتی های این شهر در لیست محصولات مهم در بسته بندی در مشهد دیده نمی شدند، امروزه با بسته بندی ها با جعبه های مقوایی زیبا و جذاب، رنگ و چهره ی دیگری به ویترین و غرفه های خرید آنها داده است.

علاوه بر نقش مهم سوغات در رونق اقتصادی این شهر، نمی توان از صنعت پیشرفته و تولید محصولات متنوع غذایی و صنعتی در مشهد و سایر شهرهای اطراف آن غافل شد. در نتیجه وقتی صحبت از طراحی بسته بندی مشهد می شود، نباید از بسته بندی محصولات شوینده و بهداشتی و مواد غذایی و سایر محصولات تولیدی در کارخانه و کارگاه های کوچک و بزرگ آن غافل شد.

بسته بندی شکلات

نکات مهم در طراحی بسته بندی

برای بررسی موارد مهمی که باید در حین طراحی بسته بندی در مشهد به آن توجه داشت، لازم است ابتدا چند مساله ی ابتدایی که برای تمام محصولات و در هر گوشه از دنیا در نظر گرفت را بیان کنیم.

یکی از مهم ترین موارد در طراحی بسته بندی حرفه ای، انتخاب رنگ مناسب و متناسب با نوع محصول و مخاطب اصلی می باشد. به عبارت دیگر شما به عنوان شخصی که قصد دارید تاثیر موثری در طراحی بسته بندی ایجاد نمایید، ابتدا باید مخاطب و محصول را به درستی بشناسید و بر همین اساس و با توجه به میزان درک و شناخت تان از روانشناسی رنگ در طراحی بسته بندی، بهترین انتخاب را داشته باشید.

چاپ بسته بندی مواد غذایی

استفاده ی درست و کاملا هوشمندانه از تصاویر نه تنها برای زیبایی طرح نهایی موثر و ضروری می باشد، بلکه تاثیر بسزایی در جذب نگاه مخاطب به محصول خواهد داشت. یک طراح گرافیک حرفه ای هیچ گاه از تصاویر بی کیفیت با رنگ بندی نامناسب در طراحی بسته بندی و سایر طراحی ها استفاده نکرده و آنها را نوعی خط قرمز در کار می داند.

فونت به کار رفته روی بسته بندی را جدی بگیرید و فقط بر حسب سلیقه آنها را در طرح نهایی استفاده نکنید. فونت به اندازه ی رنگ و تصویر می تواند بر جذاب بودن خروجی کار تاثیرگذار بوده و انتخاب هر یک نیاز به دانش و تجربه خواهد داشت.

لیبل زعفران و نبات

طراحی بسته بندی در مشهد؛ زعفران

یکی از مهم ترین محصولاتی که برای طراحی بسته بندی در مشهد می توان به آن پرداخت، طراحی بسته بندی زعفران می باشد که از اصلی ترین سوغاتی های این شهر محسوب شده و اهمیت زیادی در رونق اقتصادی و افزایش صادرات دارد. به همین خاطر باید طرحی را برای این کار در نظر گرفت که در مرحله اول تمام اصول ابتدایی از قبیل رنگ، فونت، تصویر و شکل و قالب بندی کلی کار را به شیوه ای کاملا حرفه ای انجام داد. در مرحله بعد باید به بدنبال ایجاد خلاقیت و نوآوری در طرح بود تا در بین سایر بسته بندی ها به خوبی دیده شود.

از آنجا که در حال حاضر رقابت زیادی در جذب مخاطب و مشتری برای فروش بیشتر زعفران در بازار داخلی و بین المللی وجود دارد، در نتیجه باید با تلفیق دانش و تخصص و هنر در نهایت خلاقانه ترین طراحی بسته بندی را برای آن انجام داد. قطعا محصولاتی در قفسه های فروشگاه ها به خوبی دیده میشوند که خلاقیت به خوبی در آنها مشاهده شود و به عبارت دیگر، در دنیای پر از رقابت امروز حرفی برای گفتن داشته باشند.

ساخت جعبه هارد باکس در مشهد

 

طراحی بسته بندی در مشهد؛ خشکبار

از دیگر محصولاتی که برای طراحی بسته بندی در مشهد باید به آن توجه داشت، خشکبار می باشد که در لیست سوغاتی های این شهر قرار گرفته اند. برخلاف گذشته ی نه چندان دور که خشکبار به صورت فله عرضه میشد، در دنیای امروز و با توجه به تغییر سلیقه و خواسته ی مخاطب و مشتری، این محصولات در بسته بندی های فلزی و کارتنی عرضه میشوند و این مساله زمانی از اهمیت ویژه برخوردار می باشد که پای صادرات به میان آید.

در نتیجه، باید طراحی بسته بندی خشکبار را به گونه ای انجام داد که نه تنها در بازار داخلی جذاب و متفاوت به نظر برسد، بلکه در بازار بین المللی نیز در میان رقبای خود به خوبی بدرخشد. متاسفانه بخاطر ضعف و محدودیت های موجود نه تنها برای طراحی بسته بندی در مشهد، بلکه در تمام اقصی نقاط ایران و مشکلات موجود در صنعت چاپ، حجم زیادی از بازار بین المللی را برای صادرات از دست می دهیم و نیاز به تلاش و خلاقیت در کنار تجهیز شدن دستگاه های چاپ به خوبی احساس می گردد.

طراحی بسته بندی در مشهد؛ نبات

از آنجا که نبات از اصلی ترین شیرینی های مصرفی ایرانیان در کنار چای می باشد، در نتیجه نوع بسته بندی های موجود در حال حاضر همگی با طرح های خاتم کاری و تذهیب عجین شده اند. به عنوان یک راه بهتر برای دیدن شدن این محصولات در قفسه های فروشگاه، می توان به ایجاد و طراحی بسته بندی نبات خلاقانه و البته حرفه ای و متناسب با فرهنگ مردم این مرز و بوم بیشتر فکر کرد.

طرح بسته بندی حرفه‌ای

نبات از اصلی ترین محصولاتی می باشد که صنعت طراحی بسته بندی در مشهد به آن می پردازد و اهمیت آن برای همه واضح است.

طراحی بسته بندی حرفه ای در مشهد

جعبه بسته بندی موزائیک

تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک، یکی از بزرگترین و بهترین شرکت های طراحی بسته بندی در مشهد بوده که با داشتن دانش و تجربه بسیار و فعالیت و همکاری با برندهای معتبر این حوزه، بخصوص در طراحی بسته بندی مواد غذایی در مشهد شاید گزینه ای مناسب برای همراهی شما در دست یافتن به بهترین بازار در سطح ملی و بین المللی باشد. اما ما پیشنهاد می‌کنیم که تنها به حرف ما تکیه نکنید و با بررسی نمونه کارهای طراحی بسته بندی این تیم به خودی خود قضاوت کنید. در صورت تمایل به همکاری و برقراری تعامل با این تیم، از راه های ارتباطی ذکر شده در منوی تماس با ما استفاده کرده و درخواست سفارش خود در همینجا ثبت کنید.
 

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال