مجوزها
logo-samandehi

10 نمونه طراحی بسته بندی حرفه ای برای الهام گیری!

  • اشتراک گذاری:
3 خرداد 1400 6114 0 طراحی بسته بندی

زمانی که میخواهید مشتری و مخاطبان اصلی خود را برای خرید محصولاتتان مشتاق کنید، علاوه بر بالا بردن کیفیت محصول باید به فکر نوع طراحی بسته بندی مواد غذایی یا دیگر محصولات خود باشید. یکی از بهترین راه ها برای ایجاد خلاقیت و نوآوری در طراحی بسته بندی ، بررسی نمونه الگو های جهانی و الهام از کارهای مشابه می باشد. در ادامه تعدادی از نمونه کارهای طراحی بسته بندی حرفه ای را نمایش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

طراحی بسته بندی کارتن

استفاده از عکس محصولات در بسته بندی

گاهی اوقات استفاده از تصاویر جذاب که به خوبی محصول داخل بسته بندی را نمایش دهند می تواند تا حد زیادی در جذابیت بسته بندی اثر گذار باشد. در طراحی بسته بندی زیر می توانید یک نمونه از کاربرد تصاویر و عکس در طراحی بسته بندی مواد غذایی را مشاهده کنید. بهتر است از تصاویر با کیفیت، مفهومی و عکاسی شده در طراحی حرفه ای بسته بندی استفاده کنید تا نه تنها برای مخاطب جذاب باشد، بلکه برای اولین تنها از محصولات شما عکاسی شده باشد. مخاطب بسیار ریز بین است و قدرت تشخیص تصاویر یونیک را از پر تکرار دارد. به همین دلیل توصیه میکنم بهتر است برای استفاده از تصاویر بر روی بسته بندی از خود محصول عکس بگیرید و ارائه دهید.

ایده طراحی بسته بندی

طراحی حرفه ای بسته بندی فانتزی

کارتن و برنامه های جذاب انیمیشن فقط برای کودکان نیست و می توانند به عنوان یک منبع عالی برای الهام گرفتن در طرحی بسته بندی به شمار بیایند. طراحی بسته بندی مواد غذایی که مخاطب اصلی آنها کودکان می باشند، باید کمی جذاب و شادتر و فانتزی تر باشند. طرح های مینیمال و تصاویر رنگی کشش در کودک و نوجوانان که مخاطبان محصول هستند ایجاد می کنند که نسبت به خود محتویات اهمیت بیشتی دارد. گاه می توان از محبوب ترین ها بهره مند شد تا آنچه را که مخاطب علاقمند است ببیند، را به نمایش گذاشت. علاوه بر این ها می توان گاه از تصاویر نوستالوژیک و فانتزی در طراحی بسته بندی فانتزی بهره گرفت که خاطرات خوش و یاد دورانی خاص را در اذهان زنده می کند که می تواند با دیده شدن محصول، حس مثبت و رضایت را برانگیزید.

مراحل طراحی بسته بندی چیست

طراحی بسته بندی مینیمالیست

در تمام دنیا به جرات می توان گفت که از جذاب ترین و بهترین نمونه کارهای طراحی بسته بندی، طراحی های مینیمال می باشند. طراحی بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی و هر چیزی که به سلامتی ارتباط داشته باشد، طراحی بسته بندی مینیمال کاربرد بسیار زیادی دارد.  استفاده از طراحی حرفه ای بسته بندی های مینیمال به شما کمک می کند تا طرحی مورد قبول و ایده آل را به بازار هدف ارائه دهید. این بسیار مهم است که طرح در کدام منطقه جغرافیایی، برای چه قشر از جامعه با نوع فرهنگی خاص قرار است ارائه شود. قبل از استفاده از طرح های مینیمال در طراحی بسته بندی جامعه هدف را شناسایی کنید تا بهتر بتوانید نمونه ای در خور و شایسته ارائه دهید.

طراحی بسته بندی خشکبار

نمایش بخشی از محصول

استفاده از تصاویر و عکس های جذاب نقش مهمی در شناخت محصولات توسط مخاطب دارد اما اگر به نمونه کارهای زیر دقت کنید، متوجه خواهید شد که تا چه اندازه می تواند علاوه بر جذاب بودن طرح، به کسب اطلاعات در مورد محصولات داخل بسته بندی کمک می کند. دیدن بخشی از محصول بسته بندی شده، حس اعتماد و اطمینان مخاطب را بر می انگیزد. با این حال قبل از خرید محصول ناشناس که تا کنون استفاده نکرده اید، بسیار رضایت بخش خواهد بود که حداقل نمونه ای از محتویات و کیفیت آن را دیده باشید و با قاطعیت انتخاب کنید.

طراحی بسته بندی چای

تلفیق طراحی کلاسیک و مدرن

طراحی حرفه ای بسته بندی های کلاسیک با طرح های سنتی به نوعی نشان دهنده ی فرهنگ و آداب یک مرز و بوم هست و یک انتخاب درست برای بسته بندی محصولات سوغات و شیرینی به شمار می روند. در دنیای امروز که همه چیز دچار تغییر و تحول شده است، تلفیق طرح های مدرن با سنتی می تواند جذابیت خاصی را به بسته بندی ها بدهد و تا حد زیادی در جذب مخاطب بیشتر اثر گذار باشد. دنیای امروز دنیای مدرنیته است که گاه افزونی طرح های مدرن باعث خستگی روح و یکنواحت شدن روند طراحی های می شود که زیاد هم خوشایند نیست. از این رو گاه کاربردطرح های کلاسیک و سنتی چنان شوقی را در جامعه مدرن ایجاد خواهد کرد که حتی به دلیل طرح متفاوت و جذاب ممکن است بسته بندی محصول پس از اتمام محتویات نگهداری شود. با این روش می توان طرحی مانا و بی نظیر ارائه نمود که وجود آن در هر ویترینی، زینت بخش مجموعه باشد و به زیبایی بدرخشد.

طراحی بسته بندی حرفه ای و خلاقانه

ایجاد تِم رنگی در بسته بندی

همان طور که قبلا در مطلب نقش رنگ در طراحی و بخصوص در بسته بندی اشاره کردیم، استفاده از تِم های رنگی جذاب می تواند تا حد زیادی جذاب بودن طرح کمک کند. در نمونه کار زیر می توانید با ایجاد هارمونی و قالب رنگی برای بسته بندی آشنا شوید. استفاده از تم های رنگی سبب می شود چشم بدون خستگی هارمونی رنگ خاصی را دنبال کند. تنوع رنگ در صورتی که بسیار بالا باشد سبب سردرگم شدن بیننده خواهد شد که تشخیص جزئیات و نوع محصول را کمی دشوار می سازد. از این رو برای طراحی حرفه ای بسته بندی توصیه می کنیم از هارمونی رنگ و استفاده از تم های رنگی مشابه و هم خانواده غافل نمانید.

بسته بندی خلاقانه مواد غذایی

از طبیعت الهام بگیرید.

همان طور که در مطالب مربوط به اصول طراحی بسته بندی اشاره کردیم، ایجاد خلاقیت از مهم ترین مواردی می باشد که می تواند بسته بندی محصول شما را در قفسه های فروشگاه درخشان کند. در نمونه بسته بندی زیر مشاهده می کنید که چطور از طبیعت برای ایجاد خلاقیت استفاده شده است. الهام از طبیعت، قطعا می تواند حس آرامش و محبوبیت را در مخاطب القا کند. همیشه گفته شده است عقل افراد به چشمشان است. با این حساب می توان از فرصت استفاده نمود و آنچه را که از طبیعت الهام گرفته شده است را در طراحی حرفه ای بسته بندی گنجاند تا جلوه هایی خاص به بسته بندی در کنار دیگر بسته بندی ها بخشید.

طراحی بسته بندی حبوبات و خشکبار

قوانین و یکنواختی ها را بشکنید!

همیشه طراحی بسته بندی کفش را بصورت جعبه ای ساده دیده ایم که تنها تفاوت در بین این نوع بسته بندی، رنگ آن می باشد. اما در نمونه کار طراحی حرفه ای بسته بندی زیر مشاهده می کنید که چطور طرح خلاقانه ایجاد شده است. خلاقیت گاه با شکستن قوانین همراه است که می توان با سبکی نو و منحصر به فرد طراحی حرفه ای بسته بندی را انجام داد. اگر مدل های طراحی را دائما درگیر چهار چوب ها کنیم قطعا پس از مدتی خواهید دید بسیاری از طراحان، طرح های مشابه و بی روح را ارائه می دهند. در هر صورت بهتر است از خلاقیت و خلق ناشناخته ها هراسی نداشته باشید چرا که اولین ها گاه زیبا تر و جذاب تر به چشم می آیند و زمینه را برای فروش بیشتر محصول مساعد می کنند.

طراحی و بسته بندی

استفاده از مواد طبیعی در بسته بندی

دنیای امروز خواسته های افراد در حال تغییر می باشد و اکثر افراد به دنبال استفاده از محصولات طبیعی هستند. در نمونه طراحی بسته بندی تخم مرغ که در زیر مشاهده می کنید، از مواد کاملا طبیعی استفاده شده است و علاوه بر خلاقیت، به حفظ محیط زیست نیز کمک شایانی کرده است. آنچه که باعث صدمه دیدن به محیط زیست می شود استفاده از مواد پلاستیکی و شیمایی و یا غیر قابل بازیافت است که با ورود آن ها به طبیعت آسیب های جدی به دنیای پیرامونمان وارد می شود. از این رو اگر بتوان در از کاغذ، الیاف و متریال طبیعی استفاده کرد نه تنها می توان به جذابیت طرح افزود بلکه کمکی به طبیعت نمود تا بتواند با قدرت بیشتر صلابت و سلامتی خود را حفظ کند و زیستگاهی همیشگی برای موجودات زنده باشد.

طراحی کارتن

طراحی حرفه ای بسته بندی کاربردی

بسته بندی هایی که بعد از اتمام محصول و محتویات قابلیت استفاده ی مجدد را دارند در سال های اخیر رو به رشد بوده اند. در نمونه کار طراحی حرفه ای بسته بندی زیر می توانید یکی از بسته بندی های کاربردی و مفید را مشاهده نمایید. همچنین گاه طراحی بسته بندی سوغاتی و یا دیگر محصولات به گونه ای انجام می شود که به عنوان تزئینات، دکوری و حتی ظرف غذا بار ها مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از مواقع دیده شده است هدف از تهیه محصول، اغلب داشتن ظرف و نوع بسته بندی مورد نظر است.

طراحی و چاپ گرافیکی

طراحی بسته بندی ظریف گرافیک

تیم ظریف گرافیک در زمینه طراحی بسته بندی و چاپ محصولات داخلی، تجاری، بازرگانی، سوغاتی و غیره فعالیت های بسیار داشته و در فروش و بازاریابی خاموش محصول نقش مهمی را ایفا نموده است. ما در تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک بر آنیم تا با انجام مطالعات و بررسی های لازم شروع به طراحی بسته بندی محصولات نماییم و هر آنچه مشتریان از طراحی محصولات خود انتظار دارند را برآورده سازیم. با اینکار نه تنها مصرف کننده بلکه تولید کننده را نیز خوشحال میکنیم.

نظرات (0)

تو چی فکر می کنی؟

ارسال